Avalehele
Kepler Cheuvreux näeb Outokumpu aktsiale langust

Kepler Cheuvreux näeb Outokumpu aktsiale langust

Outokumpu kolmanda kvartali tulemused valmistasid Kepler Cheuvreux´le pettumuse ning seetõttu korrati aktsiale müügi soovitust.

Soome terasekontserni kolmanda kvartali EBITDA oli 45 miljonit eurot, mis on 4 miljonit alla analüütikute konsensust ja 15 miljonit alla Kepler Cheuvreux ootust. Aasta tagasi samal ajal oli EBITDA 128 miljonit eurot. „Kolmanda kvartali tulemused tulid alla turu ootust, kuna tarneid oli vähem, impordisurve oli kõrge, toorained tõid kahjumit ja seda vaatamata saastekvootide müügist saadud kasumitele. Neljanda kvartali väljavaade andis vähe tuge, kuna turg jääb Euroopa kõrge impordisurve tõttu nõrgaks,“ kirjutasid Kepler Cheuvreux analüütikud.

Outokumpu kolmanda kvartali käive oli 1,59 miljardit eurot. Eelmine aasta samal ajal oli käive 1,73 miljardit eurot.

Suur võlatase

Toorainetega seotud varude ja metalli derivatiivide kahjum oli kolmandas kvartalis 31 miljonit eurot, samas kui Kepler Cheuvreux ootas kahjumiks 25 miljonit eurot. Kolmanda kvartali jooksul suurenes Outokumpu võlatase 29 miljoni võrra 1,33 miljardi euroni. „90 miljoni euroga maa müümine Saksamaal toetab vaba rahavoogu neljandas kvartalis, kuid võlg on jätkuvalt suur,“ kirjutati analüüsis.

Terasekvoodid pole veel mõju avaldanud

Septembris kiitis Euroopa Liit heaks terasekvoodid, et kaitsta Euroopa tootjaid. Outokumpu tegevjuhi Roeland Baani sõnul pole kvoodid veel märgatavat mõju avaldanud.

Kepler Cheuvreux kirjutas analüüsis, et rekordkõrged impordid Euroopa Liitu takistavad hindadel tõusmast. Ühtlasi usutakse, et kvoodid hakkavad mõju avaldama alles järgmise aasta esimeses pooles. „Seega pole lähiajal Euroopas leevendust oodata ning 4. kvartali EBITDA võib tulla sarnane 3. kvartali omale (45 miljonit eurot),“ seisis analüüsis.

Kepler Cheuvreux kordas Outokumpu aktsiale müügi soovitust, koos 2,20 eurose hinnasihiga. See on umbes 20% allpool turuhinda.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Toome klientideni Euroopa juhtiva investeerimispanga Kepler Cheuvreux aktsiaanalüüsid

Märksõnad: Kepler Cheuvreux