Avalehele
Kepler Cheuvreux soovitab Volkswageni aktsiat osta

Kepler Cheuvreux soovitab Volkswageni aktsiat osta

Volkswageni esimese kvartali tulemused Kepler Cheuvreux analüütikuid ei üllatanud.

„Esimese kvartali tulemused näitasid marginaalide langust kõigis üksustes, välja arvatud Bentley üksuses, mille eelmise aasta numbreid mõjutasid uute toodete turule toomine. On näha, et Audi tegevuskasum kukkus järsult, kuid me saame aru, et osaliselt on selle põhjuseks riskimaandamise lepingud alumiiniumi ostmiseks, mis mõjutas tulemust negatiivselt 0,5 miljardi euro võrra. Tööstuse vaba rahavoog tegi tohutu negatiivse kukkumise võrreldes aasta tagasi sama ajaga, kuna see muutus 3 miljardilt eurolt -1,6 miljardile eurole,“ kirjutasid Kepler Cheuvreux analüütikud Volkswageni kohta käivas analüüsis.

2020 väljavaade

„Pärast eelmisest prognoosist loobumist, ootab Volkswagen nüüd 2020 aasta müügile olulist langust. Lisaks ootab ettevõtte langust ka selle aasta tegevustulemustele, kuid sihib endiselt positiivset numbrit. Me hindame, et Volkswagen on viimaks andnud mingeid indikatsioone 2020 aasta kohta. Kuigi sõnastus on ettevõttel pisut ebamäärane, on see ikka parem kui indikatsioone mitte anda,“ kirjutati analüüsis.

Volkswagen kirjutas esimese kvartali aruandes, et 2020 tarnete languse põhjuseks on Covid-19 pandeemia.

Uued eesmärgid usutavad

„Meie arvamusel paistavad uued eesmärgid olevat usutavad, kuna me prognoosime 2020 tegevuskasumiks 12,3 miljardit, mis on 36% vähem ning tööstuse vaba rahavooks 4,5 miljardit eurot. Tootmise taaskäivitamine aitab Volkswageni tulemusi ja vaba rahavoogu 2020 kolmandas kvartalis,“ seisis analüüsis.

Volkswageni aktsiale kordas Kepler Cheuvreux „Osta“ soovitust ja hinnasihti 163 eurot.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Vaata lisaks: