Avalehele
Kepler Cheuvreux tõstis Neste aktsia hinnasihti

Kepler Cheuvreux tõstis Neste aktsia hinnasihti

Neste neljanda kvartali tulemused ületasid analüütikute konsensust ning Kepler Cheuvreux tõstis Neste aktsia hinnasihti 1 euro võrra.

„Neljanda kvartali võrreldav EBIT 781 miljonit eurot ületas nii meie prognoosi (730 miljonit eurot) ja konsensust (735 miljonit eurot). Oodatust parem tulemus tuli kõrgematest taastuvenergia ja rafineerimise marginaalidest, madalamast maksumäärast ja suuremast BTC tagasiulatuvast mõjust,“ kirjutasid Kepler Cheuvreux analüütikud Neste kohta käivas analüüsis.

Eelmise aasta lõpus sai Ameerika Ühendriikides heakskiidu Blender’s Tax Credit (BTC), mis tähendab seda, et biokütuse segajad saavad küsida maksusoodustust 1 dollar galloni segamisel kasutatud biodiisli kütuse kohta. Maksusoodustust saab küsida aastate 2018-2022 eest, ehk ka tagasiulatuvalt.

Edasised prognoosid

„2020 aastal mõjutavad Nestet suured hooldustööd Porvoo rafineerimistehases, mis kestavad 11 nädalat ja algavad 2020 aasta 2. kvartalis. Mõju EBIT-ile on 220 miljonit eurot. Seda tuleks vaadata kui ühekordset kulu, seega me näeme jätkuvalt kasvu 2020 ja järgmistel aastatel,“ kirjutati analüüsis.

Neste korraldab märtsis Londonis enda iga-aastase kapitaliturgude päeva, mille eesmärgiks on luua võimalus Neste tegevuse paremaks tundmaõppimiseks. „Me usume, et see on positiivne sündmus investoritele, kuna sealt võib saada uut infot mitmete põhiküsimuste kohta, sealhulgas ka dividendi väljavaadete osas,“ kirjutati analüüsis.

Kepler Cheuvreux langetas Neste 2020-2022 EBIT prognoose vähem kui 1% võrra ja seda eelkõige Porvoo hooldustööde tõttu, mille mõju on Kepler Cheuvreux arvates oodatust kõrgem.

Tõsteti hinnasihti  

Kepler Cheuvreux tõstis Neste aktsia hinnasihi 39 eurolt 40 eurole ning kordas „osta“ soovitus.

 

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Toome klientideni Euroopa juhtiva investeerimispanga Kepler Cheuvreux aktsiaanalüüsid

Vaata lisaks