Avalehele
Kiirelt kasvav autoturg toetas Tallinna Kaubamaja kolmanda kvartali tulemust

Kiirelt kasvav autoturg toetas Tallinna Kaubamaja kolmanda kvartali tulemust

Tallinna Kaubamaja Grupi kolmanda kvartali tulemused olid üle ootuste head. Grupi käive ületas meie ootusi 1,8% võrra ning kulumieelne ärikasum EBITDA ületas ootusi 1,9 miljoni euro ehk 10,6% võrra. Autode segmendi müük ulatus 35 miljoni euroni, mis ületas meie ootusi 4 miljoni euro võrra. Baltikumi uute autode registreerimine kasvas kolmandas kvartalis hüppeliselt 20%, kusjuures Leedu kasv oli 35%. Selveri supermarketite segmendi käive kasvas 5,5%. See vastas meie ootustele, kuna keti keskmine müügipind kasvas aastaga ligi 6% kahe uue poe avamise tõttu 2018. aasta neljandas kvartalis.

Kulude kokkuhoiu tõttu ületas EBITDA meie ootusi ligi 11%

Kulumieelse ärikasumi kasvu põhjustas meie hinnangul peamiselt kulude kokkuhoid. Kui brutomarginaal 25,5% oli meie ootustele vastav, siis ärikulud olid oodatust väiksemad. Esimest korda 2012. aastast suutis grupp vähendada töötajate arvu (aastaga -0,8%), vaatamata keskmise müügipinna kasvule. Lisaks hoiti vaos turundus- ja halduskulusid, kuigi grupi käive kasvas.

Ootame tiheneva konkurentsi tõttu EBITDA langust

Vähendasime kulude kasvu ootuseid aastateks 2019-2021, mille tõttu kasvas meie kasumiootus aktsia kohta ligi 10% võrra 2019. aastaks ning 2% võrra aastateks 2020-2021. Seetõttu tõstsime Kaubamaja Grupi aktsia hinnasihi varasemalt 9,0 eurolt 9,2 eurole. Siiski ootame tiheneva konkurentsi ning kuluinflatsiooni tõttu isegi peale kasumiootuste ülespoole korrigeerimist kulumieelse ärikasumi langust 2020. aastal 7% võrra ning 2021. aastal veel 5% võrra. Lisaks ootame järgmistel aastatel grupilt järk-järgult investeeringute kasvu 2019. aasta oodatavalt 20 miljonilt eurolt, kuna hetkel on käimas uute autoesinduste arendamised ning keskusköögi tootmishoone laiendus ning lähenevad ka kallimad kaubamajade uuendamise projektid. Meie hinnangul oli Tallinna Kaubamaja aktsia analüüsi koostamisel õiglaselt hinnatud ning seetõttu säilitasime aktsiale Neutraalse investeerimissoovituse.

Tutvu kindlasti Swedbanki soovituste taustteabega.

Käesolevas artiklis toodud väärtpaberi soovitus või sihthind baseerub analüüsil ning mis avaldati 6.11.2019 kell 17:11, ent mis ei pruugi olla viimasena avaldatud analüüs. Viimati avaldatud väärtpaberi soovitus või sihthind on kättesaadav Swedbank AS aktsiaanalüüsi üksuse tasulise analüüsiteenuse tellijale.