Avalehele
Mõju kruiisihooaja ärajäämisest oli Tallinna Sadamale oodatust suurem

Mõju kruiisihooaja ärajäämisest oli Tallinna Sadamale oodatust suurem

Kuigi piirangute tõttu reisimisele olid Tallinna Sadama reisisadamate segmendi raskused oodatud, jäid segmendi teise kvartali tulemused meie ootustele alla. Reisijatasude 82% langus vastas ootustele, kuid reisisadamate 63% langus laevatasudes tuli meile negatiivse üllatusena. Kuna kruiisilaevad sel aastal sadamat ei külastanud, siis langesid oluliselt keskmised laevatasud külastuse kohta.

Reisisadamate segmendi tulud jäid meie ootustele alla 3,7 miljoni euro võrra. Kogu grupi tulud jäid ootustele alla 4,8 miljoni euro ehk 18% võrra. Oodatust madalamate tulude tõttu oli suurem ka kulumieelse ärikasumi EBITDA langus – EBITDA langes eelmise aastaga võrreldes 8,4 miljoni euro võrra, kui meie ootasime langust 5,2 miljoni võrra.

Kaubamahtude kasv teises kvartalis oli naabritega võrreldes erakordne

Positiivse poole pealt kasvasid vedellasti kogused teises kvartalis eelmise aastaga võrreldes 22%, mille tõttu kaubaveo kogumaht kasvas 3%. Toome välja, et 2020. aasta esimese kaheksa kuuga langesid vedellasti kogused Riia sadamas 24%, Ventspilsi sadamas 15% ja Kirde-Venemaa kuues suuremas sadamas kokku 8%. Kuna aprillis-juulis langesid Kirde-Venemaa vedellasti kogused lausa 16%, võib Tallinna Sadama kaubaveo tulemust teises kvartalis pidada meie hinnangul erakordseks. Hetkel hindas Tallinna Sadam, et reisijate mahud moodustavad ligi 60% eelmise aasta mahtudest.

Vähendasime 2020. aasta ootuseid

Kuna reisijate arvu taastumine on olnud aeglasem kui me ootasime, siis korrigeerisime 2020. aasta tulude ootuseid allapoole. Lisaks alandasime laevatasude ootuseid, kuna mõju kriisihooaja ärajäämisest oli oodatust suurem. Samas suurendasime nii 2020. kui ka 2021. aasta oodatavaid kaubamahte. Tehtud muudatuste tulemusena langetasime 2020. aasta EBITDA ootuse 56 miljonile eurole (eelmine ootus oli 62 miljonit eurot) ning 2021. aasta EBITDA ootuse 61 miljonile eurole (eelmine ootus 62 miljonit eurot).

Jätsime Tallinna Sadama investeerimissoovituse endiselt Neutraalseks, kuid langetasime hinnasihi 1,8 eurolt 1,7 eurole.

Tutvu kindlasti Swedbanki soovituste taustteabega!

Käesolevas artiklis toodud väärtpaberi soovitus või sihthind baseerub analüüsil, mis sai valmis 25.09.2020 kell 17:19 ning mis avaldati 25.09.2020 kell 17:19, ent mis ei pruugi olla viimasena avaldatud analüüs. Viimati avaldatud väärtpaberi soovitus või sihthind on kättesaadav Swedbank AS aktsiaanalüüsi üksuse tasulise analüüsiteenuse tellijale.

Märksõnad: Tallinna Sadam