Avalehele
Ma olen eesel

Ma olen eesel

30.07.2018

Tegelikult olen ikka sotsiaalmeedia praktikant, aga mainisin ühes videos ka, et minu töine hingeloom on eesel, sest ta teeb arvatust rohkem tööd. Ma ise eeldan, et paljudel on mu tööst umbes selline ettekujutus, et teen Facebooki postitusi ja Instagrami pilte. Noh, põhimõtteliselt jah, aga kui asi oleks nii must ja valge, siis ma oleks raudselt iga õhtu juba kell 5 diivanil seebikaid vaatamas. Kui minult eile kümnendat korda küsiti, mida ma ikkagi tööl täpselt teen ning ma seda lihtsalt ja kiirelt seletada ei suutnud, siis tundus, et aeg on vist küps ühe sotsiaalmeedia praktikandi põhitegevused lahti kirjutada…

Meie A ja O, püharaamat, kalender, kõiketeadja

Selleks, et asjad oleksid pidevalt silme all ja korras, on meil Exceli tabel, millesse planeerime ette kõikide kanalite postitusi. Muidugi tuleb ka erakorralisi postitusi, aga enamik elust käib ikka selle tabeli järgi. Piinlik lugu juhtus muidugi praegu… Läksin oma sõnade peale kohe tabelit vaatama ja tuli välja, et eilne Facebooki postitus ununes mul täielikult. Olin vist niisuguses pühapäevases meeleolus, et töömõtted ei pääsenud ligi. Halb tunne on nüüd küll, aga proovin olukorrast õppida ning samasse ämbrisse enam mitte astuda. Kui nüüd see juhtum välja arvata, siis üks osa mu tööst ongi plaanide kokkupanemisse panustada ning hiljem nende täitmist ka hallata.

Iga päev vähemalt 1 minut rumalustega tegelemist tõstab tööefektiivsust 30%.

Sotsiaalmeedia ei maga

Sellel, et sotsiaalmeedia ei luba kell 5 pastakat lauale visata ja töömõtteid unustada, on nii plusse kui ka miinuseid. Esiteks tuleb olla pidevalt valvel, sest kui tuleb miski erakorraline uudis või häire, siis pean sellest kiirelt teada saama ja ka edasi kommunikeerima. Mina väga tihti ilma tööarvutita koju ei lähe, sest meilidele on hea pilk peale heita ka pärast ametlikku tööaega. Teiseks on meil praegu Instagramis käimas meemikonkurss ja me ei pane iga päev kell 5 sinna silti, et kui tahad osaleda, siis tule homme tagasi. Kui keegi tahab kell 2 öösel osaleda, siis muidugi ma tõmban piirid ette ja magan nagu nott edasi. Kui aga keegi kell 9 õhtul osa võtab ning ma olen telefoni juures, siis ma tegelen sellega. Kuna konkurss toimub Instagrami storydes, siis selle lahenduse puhul on mõistlik tegeleda asjadega kohe. Aga mis on selle kõige pluss? Sotsiaalmeedia on minuga igal pool kaasas ning ma ei pea asjadega tegelemiseks alati kramplikult kontorilaua taga istuma.

Tuntud säästugrupp

Facebookis on meie loodud grupp #Kogumispäevik, milles jagatakse hulgi erinevaid ideid ja nippe raha säästmiseks. Tegemist on küll grupiga, milles on aktiivseid liikmeid ligi 90%, aga ometi vajab see palju ka meie tööd. Näiteks püüame hoida gruppi puhtana ebameeldivatest postitustest ja kommentaaridest ning „robotitest“. Seetõttu on vaja ka sellel grupil pidevalt silma peal hoida ning sarnaselt Instagramile, kannatab #Kogumispäevik insomnia all. Lisaks haldamisele, teeme tööd selle nimel, et iga kuu oleks inimestel millestki rääkida, midagi jagada ja õppida. Me paneme igaks uueks kuuks paika teema, sellega seotud tegevused ja postitused ning haldame neid eraldi Exceli tabelis.

Welcome to my crib. Tänu suvepuhkuste tippajale ning kodukontori võimalusele, sain reede veeta kontoris üksinda.

Lauast eemalviibimised

Siia kategooriasse kuuluvad enamjaolt koosolekud, aga harvemini ka Kick Starti üritused ning muud koolitused. Võrreldes praktika algusega on seda kõike vähemaks jäänud, aga siiski jagub päeva jooksul tegevusi, mis lasevad ka jalgu sirutada. Näiteks kuulub siia alla ka praeguse meemikonkursi jaoks erinevate piltide/videote tegemine või kasvõi praktikantidega lõuna, mille käigus tutvustan enda kaasseltsilisi. Koosolekuid on puhkuste tõttu vähemaks jäänud, aga samas olin eelmisel kolmapäeval koosolekul 8.30-12.00 ja see ampsas juba päris tubli osa päevast ära.

Kui mina veetsin oma päevad kontoris, oli kolleeg kõrvallauast nii lahke ja viis mu auto Saaremaale puhkama.

„Muu“

Vahel mõtlen ise ka, et tööpäev on liiga pikale veninud aga põhjusest täpselt aru ei saa, sest selle töö puhul ei näe iga sammu järel tulemust. Mulle jäi kunagi kõrvu üks nali – täiskasvanuks olemise tunnus on pidev meilide saatmine. See vastab täitsa tõele, sest tihti nõuab mu töö kellelegi kirjutamist, helistamist, skaipimist või lausa isiklikult üles otsimist. Vahel võib suhtlemine ja asjade selgeks rääkimine võtta täitsa arvestatava aja, aga see on vajalik. Peab tunnistama, et on aegu, kus meie sotsiaalmeediatiimis tuleb ka pingeid ette, sest eks loomingulistel inimestel ongi omavahel raskem. Siis läheb jälle aega, et kõik tagasi lainele saaksid ning uuesti sõbrad oleksid. Kui postituse ideed on aga läbi arutatud, siis on enne lõpptulemust tegelikult veel tööd. Olgu selleks siis sisu, tutvustav tekst, visuaalne lahendus või postituse boostimine. Kui kõik pisiasjad kokku liita, siis ongi jälle tublisti aega mööda lennanud. Kuna see töö on miljoni erineva tahuga, siis ei tuleks mul isegi parima tahtmise juures meelde iga tööga seotud tegevus, aga ma arvan, et üleüldine pilt sai selgemaks küll.

Õhk, sina või?

Mulle küll väga meeldib mu töö ja praktika, aga ausalt öeldes kaalun ma juba varianti õppida ära kampsunite kudumine ning kolida Islandile. Minu jaoks on päris keeruline seda kuumust taluda ja pildil oleval karvapallil on seis veel hullem. Vähemalt tema mahub diivani taha jahedasse magama.. Kuna selle ilmaga on vist raske isegi rannas peesitada, siis teine mõistlik lahendus on olla konditsioneeritud ruumis ning tutvuda Instagramis meie vahva meemikonkursiga! Muidugi võtke ka ise osa, sest loosi läheb tuus Samsung Galaxy S9+ ja käsi südamel võin öelda, et olen kade, sest minu föön küll nii häid pilte ei tee…

Oh seda Raigot küll..

Mõnusat nädalat!