Avalehele
Rüüt: “Hindan võimalust töötada rahvusvahelises meeskonnas.”

Rüüt: “Hindan võimalust töötada rahvusvahelises meeskonnas.”

Tere kõigile! Minu nimi on Rüüt ja olen praktikant Group Business Intelligence (BI) üksuses, BI Support Functions meeskonnas. Räägin teile, kuidas sattusin praktikale Swedbanki, ning mida töö Grupi BI-s üldse kujutab. Osalen ka Swedbanki Data & Analytics Academy’s.

Kuidas kõik algas

Minu tee Swedbanki sai alguse mu heast sõbrast Ajith Menonist, kes oli pangas praktikal eelmine aasta (toona programmis BI Academy) ning kes nüüd on juba kogenud Swedbanki töötaja. Kohe, kui tuli teadaanne, et käima on lükatud Kick Starti ja Data & Analytics Academy programm, sain Ajithilt sõnumi, milles ta kannustas mind jalamaid kandideerima.

Olles ise finantsharidusega ning vägagi huvitatud andmetest ja andmetöötlusest, polnud küsimustki, kas proovida või mitte. CV, motivatsioonikiri ning nõutud andmete-teemaline essee teele saadetud, jäin kerge ärevustundega pangalt teadet ootama.

Õige pea tuligi vastus, et olin edukalt edasi liikunud järgmisesse etappi – grupitööle – ning kui seegi läbitud, sain kutse intervjuule. Pärast mõningast ootamist tuligi lõpuks see kõige olulisem uudis – olin vastu võetud Swedbanki Data & Analytics programmi, see tähendab kolmekuusele praktikale ja andmete-alasele täiendõppele!

Kuidas näeb välja praktika ja mida kujutab endast töötamine Group BI-s?

Praktikatöö käigus tuleb mul analüüsida, kuidas Swedbanki töötajad kasutavad erinevaid arvutiprogramme oma igapäevatöös. Lisaks on mu ülesandeks tagada, et kõik töötajad saaksid ühtmoodi aru, mida ühes või teises programmis on nõutud. See tagab sujuvama töökorralduse ning samal ajal annab parema ülevaate juhtkonnale tehtud töödest ja eesootavatest väljakutsetest.

Group BIst rääkides peaks alustama sõnaühendist BI. BI lahtikirjutatuna on business intelligence. Business intelligence kui distsipliin on mõeldud paremate äriotsuste langetamiseks ning see tagatakse üha suureneva andmehulga üha efektiivsemal analüüsimisel ja analüüsi teel saadud teadmiste rakendamisel kõige kasulikumal viisil. BI Support Functioni inimeste eesmärk on toetada kõiki Group BI meeskondi ning BI juhtkonda.

Group BI meeskonnad ei asu ainult Eestis, vaid kokku neljas erinevas riigis – Eestis, Lätis, Leedus ja Rootsis. Rahvusvaheline kontekst on väga põnev ja väljakutsuv, lisaks erinevatele keeltele on meil kõigil erinev kultuuritaust ning arusaamad tööst ja elust. Tavapärane tööpäev sisaldab Skype kõnesid üle nelja riigi, kuhu võib olla lisatud ka partnereid Norrast, Soomest, Taanist või teistest riikidest ning kõik toimub kokkuleppe kohaselt inglise keeles. Ka oma avaras ja valgusküllases kontoritoas töötan koos viie erinevat rahvust esindava kolleegiga. Inimesed on siin väga sõbralikud ja toetavad, see on minu lemmikaspekt Swedbankis töötades.

Mis mulle Swedbank Eesti puhul on veel silma hakanud, on see, et meil on võimalik töötada erinevates linnades, kus asub Swedbank kontor või esindus, sest oma meeskonnaga saab alati e-maili ja Skype’i teel ühenduses olla. Suviti on näiteks Pärnu kontor väga populaarne, kuna pärast tööpäeva lõppu on ju nii mõnus otse randa põrutada. Ka kodukontori võimaldamine osades üksustes on tore, samas on kolleegid niivõrd toredad, et teinekord kohe ootan, et saaks tööle minna ja sõpru kohata.

Swedbank pakub väga häid õppimis- ja enesetäiendamisvõimalusi, mida olen samuti usinasti kasutanud. Nii et kokkuvõtteks võib öelda, et praktikale tulek Swedbanki on igati ületanud mu ootusi ning soovitan soojalt igaühel, hoolimata vanusest ja eelnevast haridus- ja töökaigust siia praktikale või tööle kandideerida!

Märksõnad: Praktikablogi