Avalehele
Swedbank on üks esimesi ettevõtteid Eestis, kes hüvitab töötajate haiguspäevad

Swedbank on üks esimesi ettevõtteid Eestis, kes hüvitab töötajate haiguspäevad

18.01.2017

Swedbank on üks esimesi ettevõtteid Eestis, kes hüvitab oma töötajatele haigestumise korral 100% töötasust. Nimelt võimaldab 2017. aastast kehtima hakanud seadusemuudatus tööandjatel hüvitada töötajatele haiguslehel oldud päevi juba alates teisest haiguspäevast ja vähem kulukalt ehk seda ei käsitleta erisoodustusena.

Paraku on seni olnud paljudes organisatsioonides tavaline praktika, et inimesed käivad haigestumisele vaatamata tööl edasi, peamiselt soovist säilitada endine sissetulek. See seab aga nakkusohtu haige töötaja kolleegid ning mõjutab organisatsiooni üldist igapäevast toimimist ja tulemusi.

3 tervisepäeva + haigushüvitis

Oleme Swedbankis oma töötajate tervist alati oluliseks pidanud ja panustanud tööandjana sellesse ühel ja teisel moel juba aastaid. Hea enesetunne nii igapäevases töökeskkonnas kui ka elus laiemalt on meile oluline. Pakume oma töötajatele kolme tasustatud tervisepäeva aastas, mille eesmärgiks ongi oma tervise turgutamine. Siiski on olukordi, kus kolmest tervisepäevast tervekssaamisel  ei piisa. Just seetõttu otsustasime muuta ka haiguspäevade kompenseerimist.

Alates 2017. aastast maksame haigestunud töötajale haigushüvitist töötaja viimase kuue kuu keskmise kalendripäeva tasust 100% alates teisest haiguspäevast. Suurem haigushüvitis võimaldab haigestunud inimesel end rahulikult kodus ravida ja hoiab ära pikemaajalised haigused, tüsistused ning vähendab ka kolleegide nakatumist.

Kuidas viirushaiguseid vältida?

Meie kliimavöötmes on hooajaliste viirushaiguste puhangud üsna paratamatu nähtus. Tervishoiuspetsialistid soovitavad üldise tugeva tervise nimel pesta sageli käsi, süüa tasakaalustatud toitu, mõõdukalt sportida ja piisavalt magada.

Kuna pisikuid võivad levitada ka need kolleegid, kellel sümptomeid otseselt ei esine, siis soovitavad eksperdid haigusperioodide ajal inimestel pesta käsi eriti põhjalikult, mitte puudutada pesemata kätega oma näopiirkonda ning vältida kontori-kööke.

Loodame väga, et meie initsiatiiv inspireerib ka teisi ettevõtteid, sest oma inimeste tervis peaks olema iga organisatsiooni üks prioriteet.

Püsigem terved!