Avalehele
Tule nagu oled – Kadri Vollmer

Tule nagu oled – Kadri Vollmer

Seitse aastat tagasi otsustas Swedbankiga liituda Kadri, kes polnud mõelnud kunagi endast kui pankurist. Keda saame me üldse pankuriks nimetada? Neljakümnendates lipsu ja ülikonnaga härrasmeest, kes armastab ka vabal ajal raha lugeda?

Olulised on töö iseloom ja arenguvõimalused

Stereotüüpe on mitmeid, mõnesse neist uskusid ka Kadri sõbrad, kes suhtusid tema valikusse panka tööle tulla pigem skeptiliselt. „Püüan elada võimalikult stereotüüpide vaba elu. Panka tööle tulek ei olnud omaette eesmärk. Mind võlus töö iseloom ja kirjeldus. Siin töötades näen, et kõik me oleme erinevad – konkreetset tüüpi Swedbankis pole. Võimalik, et just seetõttu ei peagi ma ennast  tegelikult pankuriks, vaid hoopis swedbankuriks, kes hoolitseb lihtsalt selle eest, et panga IT-süsteemidega oleks kõik korras,“ sõnab Kadri.

Swedbank Goup IT valdkonnas töötab Rootsis, Lätis, Leedus ja Eestis kokku ligi 500 töötajat. Igaühel, olenemata positsioonist, on täita oluline roll selleks, et kõik toimiks ning kliendid saaksid mugavalt tegutseda. Kuigi üha enam kogub IT-s populaarsust arenduse valdkond, panevad Kadril silma särama just halduse teemad. Teiste aitamine ning esialgu kummalistena näivate tehniliste probleemide lahendamine on see, mis talle tõeliselt rõõmu valmistab. „Paljud minu tuttavad arvavad siiski, et mina olengi pank ning tean pangatoodetest ja -pakkumistest kõike. Tegelikkus on ikkagi paljuski erinev, otsin vigu päringute kaudu, kasutades koodi,“ lausub ta muiates.

Praegu töötab Kadri oma tiimist ainukesena Tartu esinduses. Selleks, et meeskond vaid üle videosilla ei suhtleks, käib ta paar korda kuus ka Tallinnas. „Tartus ei ole just palju IT-valdkonna haldusteemalisi tööpakkumisi. On igati tore, et Swedbank võimaldab Tartus töötamist, sest Tartu on mulle hingelähedasem ja rahulikum kui Tallinn,“ räägib Kadri.

Hobi ja töö käivad käsikäes

Kuigi tööpäevad on sageli tihedad, leiab ta alati aega tegevusteks, mis aitavad säilitavad füüsilist ja vaimset tasakaalu. Kadri on olnud väiksest peale lummatud hobustest ning tegelikult pole see kirg teda ka praeguseks maha jätnud. „Tule, nagu oled“ videos kappab ta hobusel uhkelt läbi Tallinna ning seda üldse mitte juhuslikult. „12 aasta jooksul, mil tegelesin aktiivselt ratsutamisega, on hobused õpetanud mulle palju sellist, mida saan ka igapäevatöös kasutada. Näiteks kannatlikkust, sest kui ikka esimestel kordadel midagi välja ei tule, siis proovid ja proovid veel, kuni lõpuks õnnestub,“ kirjeldab Kardi suhet loomadega.

Tema sõnul ei tasu looma peale ärrituda. Tuleb hoopis treenida ning õppida üheskoos. Igas treeningsaalis võib tulla ette vigastusi, nii ka hobustega koos treenides. Mõned aastad tagasi trennis hobuse seljast kukkumise üle elanud Kadril tekkis hirm takistuste ees, mistõttu jäi pikaks ajaks ka võistlemine tagaplaanile. „Õnneks andis treener mulle rahuliku hobuse, kellega hirm vaibus ja julgus kasvas. Tegelikult on ratsutamine parim stressimaandaja,“ räägib ta.

Nüüd näeb Kadrit hobuse seljas harva, kuid suurematel võistlustel on ta alati kohal. Ta läbis vajalikud koolitused ning töötab nüüd ka ratsaliidu poolt atesteeritud sekretärina. Suurvõistlustel on sekretäri ülesanded paljuski samad mis ettevõttes – tuleb hoida toimuval kätt pulsil, vajadusel assisteerida ning protokollida. Just protokollimine on Kadri üks peamistest ülesannetest igal võistlusel. Protokollija haldab keerukat süsteemi, mis koondub mahukasse Exceli tabelisse. Sinna märgitakse üles iga detail võitlusel tehtud soorituse kohta. Selles tulevad kasuks ka IT-oskused. Nii ongi Kadri ühendanud oma hobi ja töö.

Tule nagu oled!

Nagu ütleb Kadri, me kõik oleme erinevad – ja nii ongi! Selleks, et töötada pangas, ei pea kandma lipsu ega pintsakut ning lugema hommikukohvi kõrvale majandusaruandeid. Aga on miski, mida tõesti hinnatakse – kirge, pealehakkamist ning julgust olla see, kes sa oled.