Avalehele
3 võimalust, kuidas leida aega lisaraha teenimiseks

3 võimalust, kuidas leida aega lisaraha teenimiseks

12.07.2018

Populaarses Facebook´i grupis Kogumispäevik keskendutakse juulikuus lisaraha teenimise võimalustele. Paljud ütlevad, et ei tegele lisaraha teenimisega, sest neil pole aega. Kuidas aga võita aega?

Kõigil meil on ööpäevas 24 tundi. Ometi tundub, et on neid, kes jõuavad sama ajaga pidada kaht töökohta, teenida lisaraha Uberi-juhina või hoopis tõlketöödega. Kuidas planeerida oma aega  nii, et iga päev jääks vähemalt tunnike ka selleks, et teenida lisaraha?

1. Elimineeri takistused

Esmalt kaardista, millele kulub Sinu aeg? Ehk kuulud ka sina nende hulka, kes veedab ebavajalikult palju aega sotsiaalmeedias? Või vaatad hoopis liiga palju sarju, televiisorit, mängid arvutimänge?

Need, kes tunnevad, et nutitelefon on hõivanud liiga suure osa nende elust,  võiksid laadida alla rakenduse nimega Mute, Space või Moment, et mõõta, kui palju nad oma nutitelefoni kasutavad ja millele täpselt aeg kulub. Nii mõnedki on üllatunud, kui avastavad, et veedavad päevas keskmiselt kaks tundi ja rohkemgi Instagramis või Facebook´is.  Kui ka sina kuulud nende hulka, aga soovid olukorda parandada, siis palun väga – oled äsja võitnud kuus 64-lisatundi!

2. Kasuta aega efektiivselt

Järgmiseks võiksid mõelda, kas päeva jooksul on perioode, mil võiksid oma aega otstarbekamalt kasutada? Näiteks siis, kui veedad aega järjekorras või ühistranspordis.

Heaks nõuandeks on võtta kaasa raamat, et sobival hetkel sellesse süveneda. Igapäevase toidupoe järjekorra saaksid asendada aga sellega, kui ostad kauba e-toidupoest. Tõsi, vähemalt Eestis on see võimalus vaid suuremates linnades. Maapiirkonnas elades võiksid ostelda korra nädalas, sest nii hoiad kokku nii aega kui ka raha.

Üheks võimaluseks oma elu kiiremaks ja mugavamaks muutmiseks on ka erinevate uuendustega kaasatulek. Olgu selleks siis e-arve püsimakselepingute sõlmimine või paroolikaardist loobumine ja Smart-ID kasutuselevõtt. On ka neid, kes ei taha autost loobuda, kuid veedavad ummikutes istudes tunde. Ehk oleks hoopis kiiremaks alternatiiviks ühistransport või elektrijalgratas?

3. Ära kuluta aega ebaolulisele

Alustame olulisest – sina ise, sinu perekond ja suhted lähedastega. Võta aega, et olla vähemalt tund aega päevas füüsiliselt aktiivne. See aitab sul igapäevaselt produktiivsem ja efektiivsem olla ning annab boonusena ka kamaluga õnnehormoone. Ära unusta, et ka puhkamine pole kriminaalne ja iseendale tuleb aega võtta. Taastunud jõuvarudega leiavad lahendamata küsimused ehk selgema ja loogilisemagi lahenduse.

Kui oled elimineerinud takistused, õppinud oma aega efektiivselt ja produktiivselt kasutama ning investeerid iseendasse ja oma vaimsesse ning füüsilisse heaolusse, leiad kindlasti ka võimaluse, kuidas ülejäänud aeg lisaraha teenimisse suunata.

 

Saa rohkem kasulikke nõuandeid ja ideid, kuidas teenida lisaraha Kogumispäevikust