Avalehele
Kogumispäevik soovitab: 8 soodsat ja nutikat kingiideed

Kogumispäevik soovitab: 8 soodsat ja nutikat kingiideed

12.12.2018

Populaarse Facebooki rahatarkuse grupi Kogumispäevik liikmed soovitavad jõulude ajal keskenduda kvaliteetajale perega ja mitte muretseda üleliigsete kingikuhjade pärast. Kes soovib aga siiski kinke teha, võiks kaaluda järgmiseid kingiideid.

Need, kelle peredes on traditsioon kinke teha teavad, et planeerimine on pool võitu. Agaramad planeerijad ostavad juba jaanuari ja veebruari allahindluste ajal kingitused ära. Kõige olulisem on grupi liikmete sõnul see, et ei tehtaks kingitusi lihtsalt kingituste tegemise pärast. Just sellepärast soovitavad grupi liikmed eelnevalt kingisaajalt uurida, mida tal kõige enam oleks vaja.

“Kõige lihtsam oleks unustada ära igasugune üllatusmomendile keskendumine ja inimeselt lihtsalt otse küsida. Küsida, millest ta unistab. Küsida, mida tal vaja on. Küsida, mida ta endale ise osta ei raatsi, aga tegelikult saada tahaks. Mõni veidi luksuslikum käsitööküünal või korralik terav nuga või hea kašmiirkampsun või misiganes asi, mida tegelikult ka vaja oleks,” kirjutas blogija Mirjam Hunt.

Milliseid kingiideid aga pakkusid välja Kogumispäeviku grupi liikmed? Olgu öeldud, et grupi liikmete hinnangul toob kõige enam rõõmu just nimelt isetehtud kingitus. Ükskõik, mida sa ka ei kingiks, mõtle see kingitus eelnevalt põhjalikult läbi just sellest inimesest lähtudes, kellele sa kingituse teed.

Isetehtud maitseõli, hoidised ja mesi

“Eelmisel aastal tegin ise maitseõli – ostsin väiksed erilised pudelid (hind 1€), kasutasin tavalist rapsiõli ning rosmariini oksakest. Nägi väga efektne välja. Sel aastal olen otsinud erilisi asju taaskasutusest. 87-aastasele vanaemale kingin purgi mett ning karbitäie külmutatud jõhvikaid,” kirjutas üks grupi liige. Üldiselt soovitataksegi teha hoidiseid, mis on kingisaajate hulgas alati väga oodatud.

“Parim tagasiside oli ühele rabarberi-apelsini moosile: “Tead, ma sõin selle hõbelusikaga ja täitsa üksi ära, ja ei tahtnud seda saiaga ära rikkuda. See oli nii maitsev, et pisar tuli silma,” meenutas üks grupi liikmetest.

Positiivne üllatus kaardi näol

Grupi liikmed soovitavad eelkõige oma lähedastele kinkida positiivseid emotsioone. Ainuüksi ilusate mõtete ja soovidega postkaart tekitab kingisaajas väga palju häid emotsioone. “See tunne, kui võtad postkastist sulle saadetud kaardi liigutab, sest sinu peale on keegi mõelnud. Positiivset emotsiooni on ju armas luua!” kirjutas üks grupi liige.

Isetehtud väikesed toidukorvid

Üks grupi liige soovitas ise kokku panna väikeseid toidukorve, kuhu panna näiteks mesi, tee ja maiustused. Poest saaks osta korvikese, või selle lausa ise teha ning külakostiks kaasa võtta. Korvikesse sobivad suurepäraselt ka isetehtud hoidised.

Isetehtud helkurid

Üks grupi liikmetest valmistab aga kingitusteks ise helkureid. “Peamiselt nö prosskinnitusega ja erinevate kujudega. Lemmikud on lilleprossid, mida saab ka helkurääriseta kasutada,” avaldas ta.

Heegeldatud või kootud sokid, sallid või mütsid

Mis kingitus saaks olla veel armsam kui vanaema või tädi poolt kootud kindad, sallid või mütsid? Üha populaarsem on kudumite kinkimine ja isetegemine ka noorte seas.

Kingi lubadus

Tegelikult saab päris häid asju kinkida ka täiesti tasuta ja aega ei kulu selleks rohkem kui mõni hetk. “Kinkida saab igasuguseid lubadusi, millest kingisaajal kindlasti abi on – näiteks võtta ilus paberileht või kaart ja kirjutada sinna, millega sa kingisaajat talle sobival ajal abistad,” avaldas üks grupi liige ja lisas: “Aitan sul muru niita (kirsse või õunu korjata, kartuleid võtta, õunapuuoksi lõigata, sõnnikut või mulda vedada, lilli istutada vms) – kui kingisaajal on aed, mis hoolitsemist nõuab. Aitan sul lapsi hoida (või valvan su lemmikut, kui sa puhkusele lähed) – kui kingisaaja majandab oma elu üksi ja tunneb end abi paludes ebamugavalt. Tulen sulle kevadiseks suurpuhastuseks appi – no seda läheb kindlasti kõigil vaja. Kasvõi juba sellepärast, et oleks keegi kõrval, kes ei lase muuga tegeleda, vaid motiveerib rookima-kasima, kuni elamine läigib ja viimane tolmulapp on loputatud ja välja väänatud.”

Isetehtud jõulukaunistus

“Minu hinnangul on jõulukaunistused poes üsna kallid ja kui keegi oskab hästi käsitööd, siis miks mitte teha nii endale kui ka teistele ise jõulukaunistusi,” kirjutas üks grupi liige. Jõulukaunistusi saab väga hõlpsasti teha näiteks käbidest, kaunistades neid erinevat värvi paeltega.

Tee hoopis annetus

Levinud ja populaarseks kingituseks on annetuse tegemine. Eriti mugav on see siis, kui plaanis on loosipakid mingi kindla rahalise väärtusega. “Eelmisel aastal, kui pereringis olid loosipakid kindla rahalise väärtusega, palusimegi mõlemad abikaasaga teha annetus meie poolt valitud fondidele,” kirjutas üks grupi liige.

 

Kui soovid rohkem nõuandeid, kuidas säästlikumalt elada, koguda ja investeerida, liitu Kogumispäevikuga!