Avalehele
Kuidas teenida iga kuu lisaraha?

Kuidas teenida iga kuu lisaraha?

13.07.2018

Populaarses Facebook´i grupis #Kogumispäevik keskendutakse juulikuus lisaraha teenimise võimalustele. Grupi liikmed jagavad oma parimaid nõuandeid, kuidas igakuisele sissetulekule lisa teenida.

Mullune Rahaasjade Teabekeskuse uuring näitas, et 42% eestimaalastest teenis viimase aasta jooksul põhisissetulekule lisaks täiendavat tulu. Populaarsemad lisaraha teenimise viisid olid vabakutselisena erinevate teenuste osutamine nagu näiteks veebilehtede kujundamine, tekstide tõlkimine, muusika esitamine, pildistamine ning majapidamistööde tegemine nagu koristamine, remonditööd ja laste hoidmine.

Ent mida veel lisaraha teenimiseks teha võiks? Kogumispäeviku grupi liikmete nõuanded kõlavad järgmiselt:

1. Tee kodus suurpuhastus ja müü üleliigne maha

Mida peidavad Sinu kodu kapid? Riideid, mida keegi ei kanna, laste mänguasju, mida keegi enam ei vaja või hoopis trenažöör, mida juba aastaid kasutatud pole? Seismisega nende väärtus ajas ilmselt ei kasva. Nüüd on aeg teha kodune suurpuhastus, üleliigne maha müüa ja lisaraha investeerida või näiteks heategevusele annetada. Müügikanalitena kasutatakse erinevaid tasuta portaale, kuid ka iseenda sotsiaalmeedia kontosid. Alternatiivina võiksid teha lausa USAs populaarse garaažimüügi.

2. Müü omatehtud hoidiseid

Väga palju on grupi liikmete seas ka neid, kes korjavad marju, seeni või lilli ja müüvad neid turul. Näiteks Balti jaama turul maksab müügilaua rentimine päevaks kaheksa eurot, arvestades aga näiteks kukeseene kilohinda, siis on kasum arvestatav. On ka neid, kes valmistavad marjadest marmelaadi, moosi või siirupit ning müüvad seda kas tutvusringkonnas või turul. Ka köögiviljade, seente ja omatehtud hoidiste tegemine ja müümine on populaarne valik.

3. Hoia lapsi

Kodustele emadele soovitatakse lisaraha teenimiseks hoida aeg-ajalt ka  teiste lapsi. Näiteks ühel grupi liikmel on kodus kolm last ja lisaks hoiab ta veel kaht last.

4. Teeni lisaraha Uberi või Taxify´ga

Need, kellel on autojuhiload ja nõudmistele vastav auto, võiksid proovida ka sõidujagamise rakenduste abil lisaraha teenimist. Valida saab nii Taxify, Uberi kui ka Yandex takso vahel. Igal rakendusel on oma nõudmised, millesse eelnevalt kindlasti süveneda tuleks. “Mina kaalun vabal ajal Taxify teenust pakkuma hakata – sõita meeldib, suhelda meeldib, ehk veab seltskonnaga ka,” avaldas üks grupi liikmetest.

5. Mõtle oma tugevustele

Kõige lihtsamaks lisaraha teenimise mudeliks on oma tugevuste realiseerimine. Ehk oled tugev raamatupidamises, projektide kirjutamises, kudumises, heegeldamises või ehete tegemises? Väga paljud väikeettevõtjad on alustanud just sellest. Näiteks üks grupi liige on õppinud koerte koolitajaks ja nüüd kasutab seda oskust teiste koerteomanike väljakoolitamiseks. Kindlasti on ka Sinul mõni tugevus, mille saaksid rahaks teha.

6. Tõlkimine on populaarne

Populaarseks lisaraha teenimise võimaluseks on tõlkimine. Ka tuntud investor Kristi Saare avaldas grupis, et alustas ülikooli ajal lisaraha teenimist tõlkimise ja eratundide andmisega. “Kui praegu on aega, siis võtan ka mõne keeleõpilase. Peamine lisatulu tuleb aga investeerimise õpetamisest – olen kirjutanud kaks e-raamatut ning teen investeerimishuvilistele alustamist lihtsustavaid koolitusi,” avaldas Saare.

7. Airbnb töötab

Suvel, kui on plaan linnast ära maale sõita, on heaks võimaluseks lisaraha teenida oma korteri väljarentimine. Kuna see niikuinii tühjalt seisab, siis kõlab mõistlikult see hoopis raha teenima panna. Näiteks Tallinna kesklinna kahetoalise korteri nädalaks ajaks väljarentimisega võib teenida juba üle 400 euro. Üks grupi liige toob välja Airbnb kasutamise teisegi tugevuse: “Tänulik külaline maksab nii kinni meie puhkuse kodust eemal ja suurendab minu motivatsiooni hoida kodus võimalikult vähe asju ning teha põhjalikumat koristust kui ma ilmselt muidu teeksin.”

 

Kui tahad teada rohkem lisaraha teenimise nõuandeid, siis liitu Kogumispäeviku grupiga