Avalehele
Aasta noore ettevõtja tiitli sai Ampler Bikes asutaja ja tegevjuht Ardo Kaurit

Aasta noore ettevõtja tiitli sai Ampler Bikes asutaja ja tegevjuht Ardo Kaurit

11. oktoobril tunnustati pidulikul auhinnagalal Eesti parimaid ettevõtteid. Swedbanki ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja aasta noore ettevõtja tiitli pälvis 28-aastane ettevõtja Ardo Kaurit, kes on ettevõtte Ampler Bikes asutaja ja tegevjuht. Ampler bikes toodab peamiselt ekspordiks elektrijalgrattaid.

Swedbanki ettevõtete panganduse juhi Liisi Himma sõnul nõuab ettevõtlusega alustamine ja sellele pühendumine nii tulevikuvisiooni, pealehakkamise julgust kui ka nutikust leida turul oma toimiv nišš. „ Ardo Kauriti poolt kaasasutatud Ampler Bikesi näol on need tingimused kõik täidetud ning tegemist on juba suurepärase noore toimiva ettevõttega. Meil on väga hea meel tervitada Noore ettevõtja preemia laureaati, kelle ettevõtte tootes on olemas kõik oluline – innovatsioon, keskkonnasäästlikkus ja kirsina tordil veel ka tervislike eluviiside toetamine,” sõnas Himma tunnustavalt.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja direktor Mait Paltsi sõnas Ardo Kauriti võitu kommenteerides: „Ardo ja Ampler Bikes on suurepärane näide sellest, kus siirast huvist kasvab välja edukas ning innovaatiline ettevõte. Kui me suudame kasvatada kõikides noortes sellist indu ning huvi mistahes valdkonna vastu, siis võime olla kindlad, et saame rääkida ka tulevikus uhkelt Eestis tehtavatest toodetest ja teenustest,“ ning lisas, et üks kaubanduskoja prioriteetidest on ettevõtlushariduse arendamine ning selle populariseerimine: „Selleks, et noorte säravad ideed ei jääks ainult paberile on vaja, et pakuksime õppeprotsessis praktilisi kogemusi. Vaid nii tagame, et peale kooli lõppu on noortel oskused mõtetest kaugemale jõudmiseks,“ ütles Palts.

Ardo Kauriti eduloo algus

Ardo Kaurit on 28-aastane ettevõtja, kellel tekkis viis aastat tagasi koos kahe Ampleri kaasasutajaga (Rait Udumäe ja Hannes Laar) huvi elektrijalgrataste vastu. Isiklikust huvist ehitatud ratas lõi silma särama kõigil, kes rattaga sõitsid ning tegi suurt rõõmu selle loojatele. Vaid mõned kuud peale esimese prototüübi valmimist mindi Saksamaale jalgrattamessile, kus tutvuti turuga ning konkurentide pakutavaga. Messilt saadi teadmine, et loodud ratas on konkurentsivõimeline ning paljuski parem kui konkurentide pakutavad tooted. Tagasiteel Saksamaalt pandi paika edasised eesmärgid. Aasta oli 2014.

2015. aasta lõpus asus ettevõtte kaasama kapitali läbi ühisrahastuse platvormi FundWise, kus kaasati edukalt 91 000 eurot. Saadud kapital aitas kiirendada toote arendamist ning juba 2016. aasta alguses lansseeriti kaubamärk Ampler Bikes koos ühistrahastuskampaaniaga Indiegogos, mille eesmärgiks oli saada ratastele eeltellimusi. Kampaania oli edukas, kokku telliti 90 jalgratast. Peale seda toimus kiire kasv, 2017. aastal ehitati 500 ratast, 2018. aastal 1400 ning 2019. aastal jõutakse 3000 jalgrattani. Kokku on toodetud ligi 5000 jalgratast.

Ühisrahastusega on Ampler kaasanud Funderbeami platvormil 2017. aastal 400 000 eurot ning 2019. aastal 2.5 miljonit eurot. Ettevõte ekspordib 98% oma toodangust, millest suurim osa läheb Saksamaale, kus ettevõtte kliendiks on peamiselt keskealised keskkonnateadlikud inimesed. 99% müügist toimub läbi veebikeskkonna ning ettevõtte esinduspood on Berliinis Saksamaal.

Sellel aastal kaasatud rahaga avatakse uus tehas Jüris, kus soovitakse tõsta tootmismahte senisest veelgi kiiremini. Järgmisel aastal planeeritakse toota 6000 jalgratast.

Noore ettevõtja preemia 2019 nominentideks olid lisaks Ardole:

  • Martin Kristerson – UpSteam Eesti OÜ
  • Taavi Tammiste – Sifr OÜ

Žüriis osalesid kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts, Swedbanki äripanganduse osakonna juht Aira Nigul-Lepp, Eesti Vabariigi presidendi majandusnõunik Heido Vitsur, Estraveli tegevjuht Anne Samlik ning eelmise aasta noore ettevõtja preemia laureaat ja ettevõtte eAgronom tegevjuht ja asutaja Robin Saluoks.

Swedbank ASi välja pandud 5000 euro suurune preemia anti välja juba viiendat korda. Konkurssi korraldavad Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Swedbank AS ning algatust toetab president Kersti Kaljulaid.

 

Vaata veel