Avalehele
Kas Sul jäi 2020. aastal midagi märkamata?

Kas Sul jäi 2020. aastal midagi märkamata?

Peame tunnistama, et meil olid selleks aastaks väga suured plaanid. Teha Sinu jaoks panka paremaks. Aidata Sul koguda ja investeerida. Tuua välja ridamisi uusi lahedaid võimalusi. Ja mis neist plaanidest sai?

Igapäevane mugavus ennekõike

Esiteks tahtsime panka Sinu jaoks märksa paremaks ja moodsamaks teha. Meie meelest peaks maksed olema tasuta ja saama kinnitatud vaid näpuvajutusega. Makseid võiks teha nii telefoni kui kellaga ning neid võiks saata ka igale telefoninumbrile. Sul pole veel kõiki neid võimalusi? Otsi üles:

Raha üle, unistus või reaalsus?

Teiseks tahtsime, et Sul oleks rahaasjadest parem ülevaade ja et Sul jääks raha üle. Isegi investeerimiseks. Nii et me tegime arusaadavad graafikud sellest, kuhu raha kulub. Lisasime võimaluse iga kaardimaksega raha hoiusele panna. Alandasime väärtpaberitehingute hoidmise ja tehingutasusid. Mis juhtus?

Märtsis muutusid kõik plaanid

Meie plaanid meie plaanideks, loodusel olid teised plaanid. Suur osa meist, pangas ja kogu Eestis, hakkas köögilaua tagant tööle. Majandus pandi kinni, vähemalt nii esialgu näis. Polnud üldse selge, kas me sellega toime tuleme.

 • Pakkusime kõigile vajajatele laenumaksetele maksepuhkusi, kokku 10 000 inimesele.
 • Jätkasime oma noortele ja haridusele suunatud toetustegevusi aga jagasime abivajajatele ka eritoetusi, kokku üle miljoni euro väärtuses.
 • Ja me kõik koos aitasime läbi Ma armastan aidata keskkonna, tehes üle 12 000 annetuse.

Planeerimata digipööre

Õnneks saab meie digiriigis teha enamuse pangatoiminguid kodust lahkumata. Kõik said aru, et üksteise hoidmiseks tasub pangaga rääkida pigem telefonitsi ja maksta viibates. Tulemuseks oli, et

 • nõustamiskeskus vastas aastaga miljonile kõnele ja pea poolele miljonile kirjale,
 • see aitas pea poole võrra vähendada esinduste külastamise vajadust. Loomulikult broneerime täna kontorikülastusteks aja ette.
 • Põhiline digikanal on muidugi mobiiliäpp, kuhu näpujäljega lihtne logida. Seal käidi üle 100 miljoni korra!
 • See jääb siiski alla kaardimaksete arvule, mida tehti 220 miljonit. See teeb 25 000 makset tunnis! Valdav osa neist käib viibates, blip ja makstud.

Planeeritud rohepööre

Kui koroona-aastast otsida positiivset, siis kindlasti sundis aasta mõtlema uut moodi. Me teame, et meil on vaja mõelda jätkusuutlikumalt ja kliimasõbralikumalt. Nüüd on aeg võtta ette päris sammud. Selleks lõime ka uusi tooteid:

Elu ei jäänudki seisma?

Oleme ausad, aprillis olime kõik päris hirmul. Aga siis õnnestus meil kodust töötamine ja õppimine. Ja restoranist kulleriga toidu tellimine. Ja rabad ja järved ja metsad ja rannad on ju ikka lahti. Äkki tundus, et me saame hakkama. Ja taastus ka julgus võtta ette uusi suuri samme:

 • 6800 Swedbanki klienti soetas endale uue kodu
 • 24% neist olid majad, 68% korterid (toidukuller ju lähemal)
 • ligi pooled koduomanikud olid 26-35 aastased noored
 • lisaks alustas Swedbankis sellel aastal ka 7700 uut ettevõtet

Ei saa läbi pensionita

Sellel aastal jõudis pensioniteema analüütikute laudadelt lõunalaudadesse. Kui hästi mu pensionifondil siis päriselt läheb? Millist peaksin eelistama. Ja kas peaksin jätkama? Aasta lõpuks teame, et

 • valdav enamus meist on mõistnud II samba pensioni kasulikkust ja jätkab kogumist,
 • II sambast väljumine tähendaks 2+4 skeemist loobumist 10ks aastaks ning tuhandeid, kui mitte kümneid tuhandeid saamata jäävat isiklikku raha.
 • Mõnevõrra üllatuslikult avastasid aasta lõpus kümned tuhanded enda jaoks ka III samba. Sellega oli kasulik liituda 2020 aga kasu kätte saamiseks on nüüd vaja sinna ka regulaarselt koguda.

2021 – investeerima hakkamise aasta?

Sõnad investeerimine ja finantsvabadus on kogunud populaarsust. Paljudele on nad siiski jäänud kättesaamatuks, sest kogu raha kulus lihtsalt ära erinevaks otstarbeks. Võib-olla on just nüüd õige aeg luua endale varud, mida saab tõesti ka investeerima asuda. Meie 2021 ennustus on igal juhul see, et  investeerimisvõimalusi tuleb juurde ja need muutuvad soodsamaks.

Soovime aidata Sind investeerimisega alustamiseni ja anname Sulle uueks aastaks kaasa Kogumispäeviku 35000 liikme kogumisnippide topi:

 1. Maksa endale esimesena – tee palgapäeval esimene makse enda kogumishoiusele.
 2. Kuluta seda, mis jääb üle säästmisest.
 3. Koosta poenimekiri ja nädalamenüü.
 4. Pea eelarvet.
 5. Tee eraldi kogumiskonto.
 6. Kui tahad nippe juurde, ootab Sind Kogumispäeviku rahatarkuse podcast.