Avalehele
Ootame ettevõtjaid kandideerima 2019. aasta noore ettevõtja preemiale

Ootame ettevõtjaid kandideerima 2019. aasta noore ettevõtja preemiale

Swedbank ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ootavad noori kuni 35-aastaseid (k.a) Eesti ettevõtjaid kandideerima 5000 euro suurusele noore ettevõtja preemiale. Kandideerimine on avatud 1. augustist 4. septembrini. Preemia ja Aasta Noore Ettevõtja tiitel antakse üle 3. oktoobril toimuval pidulikul Eesti ettevõtlusauhindade galal.

„Minu jaoks aitas saadud tiitel meie ettevõtte visiooni maailmale tutvustada ning seeläbi hoogu veelgi juurde saada. Soovitan kõigil noortel ettevõtjatel oma hääl kuuldavaks teha ja kandideerida aasta noore ettevõtja tiitlile,” julgustas 2018. aasta laureaat Robin Saluoks eAgronomist teisi noori ettevõtjaid preemiale kandideerima. eAgronom sai alguse Exceli tabelist, mida Robin haldas põllumehest isa ettevõtte jaoks. Sealt edasi kirjutas Robin juba programmi ning praeguseks on eAgronomist saanud  toode, mis lihtsustab põllumehe elu: peab põlluraamatut, haldab ladu, korraldab logistikat, teeb keerulisi arvutusi ning järgib isegi PRIA toetuste reegleid. Kõigest esimese kuue kuuga kattis eAgronom oma tootega 60% Eestist. Robini saavutus on sedavõrd tähelepanuväärsem, et suurele osale põllumeestest on eAgronom esimene asi, mida arvutis kasutatakse ning vihkust digitaalsesse maailma liikumine vajab rohkem, kui lihtsalt head toodet.

„Ettevõtlusega alustamine ja sellele pühendumine nõuab nii tulevikuvisiooni, pealehakkamise julgust kui ka nutikust leida turult oma toimiv nišš. Just selliseid julgeid ja nutikaid noori ettevõtjaid me noore ettevõtja tiitlile kandideerima ootamegi,“ ütles Liisi Himma, Swedbanki ettevõtete panganduse juht.

Noore ettevõtja preemia konkurss on mõeldud kuni 35-aastasele (k.a) Eestis registreeritud ettevõtte omanikele ja juhtidele, kes on paistnud silma oma ettevõtte hea käekäigu kindlustamisel, oma toodete, teenuste või tehnoloogiate uuenduslikul kasutamisel ning kes juba ekspordivad või omavad ekspordipotentsiaali.

Kandideerimiseks tuleb 4. septembriks 2019 saata e-posti aadressile konkurss[at]koda.ee digitaalselt allkirjastatuna motivatsioonikiri ning ankeet, mille saab alla laadida siit. Oma kandidatuuri võivad esitada ettevõtjad ise, nende töötajad, kliendid või erialaorganisatsioonid jt. Konkursile esitatud kandidaatide hulgast valib võitja välja korraldaja organisatsioonide ja ettevõtjate esindajatest koosnev komisjon. Preemiat rahastab Swedbank Eesti AS.

Noore ettevõtja preemia konkurss toimub juba neljandat korda. 2015. aastal pälvis tiitli ja preemia Indrek Ulst ettevõttest Mooncascade OÜ, 2016. aastal sai tunnustuse Markus Villig ettevõttest Taxify OÜ, 2017 sai noore ettevõtja preemia Kristel Kruustük ettevõttest Testlio OÜ ning 2018 noore ettevõtja preemia pälvis Robin Saluoks eAgronomist.

Lisainfot leiad siit.

 

Märksõnad: Ettevõtja, Noor