Avalehele
Swedbank fintech programmi kandidaatidest: „Tase oli erakordselt kõrge“

Swedbank fintech programmi kandidaatidest: „Tase oli erakordselt kõrge“

27.02.2020

Swedbank osaleb Lighthouse programmis, mille eesmärgiks on toetada fintech ettevõtteid oma toodete ja teenuste edasiarendamisel ning süvendada nende koostööd pankade, investorite ja nõuandjatega.

Eile selgusid Eesti turu viis parimat fintech’i, kes ühinevad nüüd kevadel Lighthouse programmiga – CostPocket, Hive.id, Montonio Finance, Salv ja SupplierPlus. Valitud ettevõtted paistavad silma uuenduslike, skaleeritavate ja mis kõige tähtsam, tõhusate lahenduste poolest, mis ühise koostöö tulemusena aitaksid edendada ka finantssektorit.

Programm viib ettevõtjad kokku pangandusekspertide, investorite ja Mastercardi esindajatega, et leida maksimaalselt koostöövõimalusi. Koguni pea kolmveerand Lighthouse’i eelmise vooru fintech’idest alustas või jätkas koostööd Mastercardi ja programmis osalenud pankadega.

Swedbanki eesmärgiks toetada innovatsiooni ja seeläbi pakkuda ka oma klientidele parimaid lahendusi. Finantsteenuste valdkond paistab praegu silma enneolematult kiire tehnoloogia arenguga. See motiveerib ka pankasid olema avatud uutele koostöövormidele, mistõttu loodame Lightehouse programmi abil leida fintech ettevõtetest partnereid, kellega koos luua uusi lahendusi enam kui seitsmele miljonile Swedbanki kliendile. Eestis organiseerime Lighthouse programmi esmakordselt. Varasemalt oleme programmi viinud läbi Stockholmis ja Riias, mis on osutunud väga edukaks. Eesti Lighthouse programmi kandideerinud iduettevõtete tase oli erakordselt kõrge. Seetõttu oli ka viie parima valik suhteliselt keeruline ning sinna mahtus vaid Eesti fintech ettevõtete koorekiht.

Lighthouse programmi lõpptulemusena loodab Swedbank jõuda vähemalt ühe-kahe fintech ettevõttega reaalse koostööni ehk kasutada nende teenuseid panga igapäevatöös ja/või pakkuda neid oma klientidele. Meie soov on, et Swedbank’i teenused jätkaksid arengut mugavuse ja innovatiivsuse suunal.

Peatselt alustava programmi võitjad saavad võimaluse esineda Euroopa tähtsaimal fintech konverentsil Money 20/20, mis toimub Amsterdamis.

Tutvu Lighthouse programmiga lähemalt www.mclighthouse.com.