Avalehele
Toetame ülemaailmset häkatoni, et leida uusi lahendusi, mis võitleksid COVID-19 väljakutsetega

Toetame ülemaailmset häkatoni, et leida uusi lahendusi, mis võitleksid COVID-19 väljakutsetega

06.04.2020

Swedbank on pannud õla alla üheks maailma suurimaks veebipõhiseks häkatoniks kujunevale algatusele „The Global Hack“. Üritus toimub 9. — 12. aprillini ning selle eesmärgiks on leida ärilisi ja digitaalseid lahendusi kriisi leevendamaks. Kokku soovitakse lahendusi leida 11 valdkonnas.

Märtsi keskel toimus Eestis Garage48 eestvedamisel esimene veebipõhine häkaton, et leida lahendusi praeguses kriisis. Sellele järgneb Swedbanki toetusel 6.-9. aprillini toimuv koolinoorte veebipõhine häkaton „Hack the Crisis: Youth“, kus Eesti noored tulevad välja oma ideedega kriisi leevendamiseks. Eelseisval ülemaailmsel häkatonil on Swedbank majandusega seotud valdkonna põhitoetajaks.

Praegustel aegadel on väga oluline, et ühendaksime globaalsel tasandil jõud leidmaks uuenduslikke lahendusi, mis aitaksid tõhusalt eesootavate väljakutsega võidelda. Meil on väga hea meel „The Global Hacki“ toetada ja panustada majandusvaldkonna ajurünnakusse.

Globaalsel häkatonil otsitakse lahendusi 11 valdkonnas, mis on inspireeritud ÜRO säästva arengu eesmärkidest. Kokku toimub 11 eraldiseisvat veebipõhist häkatoni, mille tulemused liidetakse ürituse lõpus hindamiste ja järelduste tegemiseks kokku. Häkaton on üritus, kus kogunevad eri taustaga eksperdid ning huvilised, et leida lahendusi reaalse elu väljakutsetele.

Kriisi häkkimine sai alguse Baltikumist, mis on Swedbanki koduturg. Seetõttu on meie jaoks iseenesest mõistetav ”The Global Hacki” toetada. Julgustame ka oma töötajaid, kliente ning koostööpartnereid üritusega liituma. Häkatoni tulemusena loodame toetada kohalikke kogukondi ja ühiskonda tervikuna.

Globaalset häkki toetavad mitmed ülemaailmsed organisatsioonid ja ettevõtted, s.h Euroopa Komisjon, Maailma Terviseorganisatsioon, Maailma Majandusfoorum, Ülemaailmne Ettevõtlusvõrgustik, LinkedIn, TED, Reddit ja Slack.

Märksõnad: Häkaton