Avalehele
Kaardiandmeid saad nüüd vaadata ka äpist

Kaardiandmeid saad nüüd vaadata ka äpist

Swedbanki kliendid saavad nüüdsest vaadata mobiilirakenduses oma maksekaardi andmeid, mis muudab internetist ostude tegemise või teenuste eest tasumise oluliselt mugavamaks.

„Swedbanki mobiilirakendus on klientide seas väga populaarne. Positiivsest tagasisidest ajendatuna otsime järjest uusi lahendusi, mis muudaksid meie klientide elu veelgi mugavamaks. Tänapäeval sooritatakse suur osa oste internetis, kuid mobiilimaksete mugavuse tõttu ei kanna paljud meist enam välja minnes rahakotti või maksekaarti kaasas. Vahel on vaja aga kiiresti midagi osta või mõne teenuse eest tasuda, seetõttu tegime kõik olulised kaardi andmed mobiilirakenduses nähtavaks,” ütles Swedbanki klienditeenuse juht Ede Raagmets.

Nii saab nüüd vaadata äpi kaudu oma maksekaardi numbrit, aegumiskuud ning CVC- või CVC2-koodi. Andmeid näeb ainult konkreetse kaardi omanik, olgu kaart kas era- või ärikliendi oma. „Lisaks saab kaardi numbrit mugavalt kopeerida, kuid turvalisuse tagamiseks tuleb tasumisel kuupäev ja turvakood käsitsi sisestada,” lisas Raagmets.

Andmete nägemiseks tuleb samuti sisestada PIN2-kood ning andmeid kuvatakse 45 sekundit. „Sellega vähendame ohtu, et keegi teine näeb kaardi andmeid, kui telefoni ekraan on sisse lülitatud. Kui kaardi omanikul ei õnnestu 45 sekundi jooksul kaardi numbrit kopeerida, saab ta kaardi andmeid uuesti vaadata, kuid selleks tuleb taas PIN2-koodi sisestada,” selgitas Raagmets.

Uut funktsiooni saavad kasutada nii Androidi kui ka iOS-i kasutajad ning see kehtib kõigile maksekaardi omanikele, kelle kaart on aktiivses olekus. Kaardiandmete nägemiseks tuleb siseneda oma Swedbanki mobiilirakendusse, kasutades selleks eelistatud autentimismeetodit: biomeetriat, äpi PIN-koodi, Smart-ID-d, mobiil-ID-d või PIN-kalkulaatorit. Seejärel tuleb valida menüüpunkt „Kaardid“ ja edasi „Kaardi andmed.“