Infortar läheb börsile!

Infortar läheb börsile!

  • Infortar on Eesti suurim investeeringute valdusettevõtja. Nüüd läheb ta börsile.
  • Aktsiaid saad märkida 28. novembrist kuni 7. detsembrini kell 16.00.
  • Märkimishind jaeinvestorile on 32 eurot.*

*Lõplik märkimishind selgub pärast märkimisperioodi ja on vahemikus 26–32 eurot.

Aktsiate märkimiseks sisene internetipanka

Juhime tähelepanu, et Infotar AS aktsiate märkimiseks on vajalik esmalt logida internetipanka, seejärel valida menüüst „Kogumine, investeerimine“ rubriik „Korporatiivsed sündmused, pakkumised“.  

Ajakava

Märkimisperioodi algus

Alates 28. novembrist kell 10 saavad investorid esitada märkimisavaldusi aktsiate avalikus pakkumises osalemiseks.

Märkimisperioodi lõpp

Märkimine lõpeb 7. detsembril kell 16.00.

Jaotamine

11. detsembril või sellele lähedasel kuupäeval selgub aktsiate avaliku pakkumise tulemus ja jaotus.

Esimene kauplemispäev

14. detsembril või sellele lähedasel kuupäeval algab Infortari aktsiatega kauplemine Nasdaq Tallinn põhinimekirjas.

Kuidas aktsiaid märkida?

Pane tähele, et aktsiate märkimiseks vajalik summa peab olema kontol enne märkimiskorralduse edastamist. Summa broneeritakse kuni aktsiate jaotamiseni. Märkimiskorralduse esitamine on tasuta.

Swedbanki klientidele on kauplemine Balti aktsiatega tasuta, samuti puudub kuuhooldustasu Balti väärtpaberiportfelli hoidmisel.

Aktsiaid saad märkida siin.

Alustav investor

Infortari aktsiate märkimiseks on Sul vaja avada väärtpaberikonto, kuhu aktsiad pärast märkimist kantakse. Väärtpaberikonto avamine on Sulle tasuta.

Esimest korda investeerides on Sul kindlasti mitmeid küsimusi. Rohkem infot ja kasulikke nõuandeid investeerimisega alustamise kohta leiad siit.

Ettevõtte alt investeerides

Ettevõtte alt väärtpaberikonto avamiseks tuleb saata internetipangast teade või tulla Swedbanki esindusse.

Juriidilisel isikul on märkimiseks vaja ka LEI-koodi. Lisainfot LEI-koodi kohta leiad siit.

Aktsiaid saad märkida siin.

Prospekt

Prospekti on kinnitanud Eesti Finantsinspektsioon 27. novembril 2023. Prospekt on eestikeelne ja tõlgitud inglise keelde. Prospekti kokkuvõte on tõlgitud eesti ja inglise keelde.

Prospekt

Ettevõttest

Aktsiaselts Infortar on Eesti suurim investeerimisettevõte, mille põhilisteks investeerimisvaldkondadeks on energeetika, laevandus ja kinnisvara.

Infortari asutasid 1997. aastal erainvestorid eesmärgiga osta välja Tallink ning teha kapitalisüst selle edasiseks kasvuks. Aastast 2004 algas laienemine hotellinduse, kinnisvara ja transpordi valdkonda. 2016. aastal siseneti jõuliselt energeetikasse. Tänaseks on Infortaril on üle 40% osalus Läänemere juhtivas merelaevandus- ja transpordikontsernis AS Tallink Grupp ja 100% osalus Eesti suurimas gaasikontsernis AS Eesti Gaas. Infortari kinnisvara ja hotellinduse valdkonna investeeringute hulka kuuluvad neli nüüdisaegset hotelli ning spaad Tallinnas ja Riias, kontserni peahoone Liivalaia 9, Tallinki peahooned Jäämaja ja Tulemaja, Tähesaju Kaksikuteks kutsutud ärihooned Lasnamäel, logistikakeskus Maardus, ärihoone Tallinna vanalinnas (Vana Posti 7) ning Tallink Tennisekeskus. Infortari tütarettevõtetest on tuntuimad ehitusmaavaradega tegelev Eesti Maavarade Grupp, trükiettevõtted Vaba Maa ja Printon, lauanõusid ning köögitarvikuid müüv Gastrolink, Tallink Takso, Tallink Tennisekeskus, ehitusettevõtted EG Ehitus, INF Ehitus ja INF Infra ning paljud teised.

Vaata ka:

Siin lehel esitatud teavet ei saa käsitleda investeerimissoovituse ega -nõustamisena.

Investeerimine hõlmab endas riske ning ei pruugi sobida kõigile. Enne investeeringute tegemist tuleb hoolikalt kaaluda oma investeerimiskogemust, finantsolukorda, investeerimise eesmärki ja riskitaluvuse taset ning vajadusel konsulteerida sõltumatu finantsnõustajaga.

Swedbank AS on pakkumise kaaspeakorraldaja. Korraldamise eest on pank õigustatud saama edukustasu.