Avalehele
Aktsiaturg: Tallinki piletite müügi kasv korvas vähenenud prahtimistulud

Aktsiaturg: Tallinki piletite müügi kasv korvas vähenenud prahtimistulud

Tallink kasvatas 2018. aasta III kvartalis käivet 0.9 miljoni euro võrra 283.6 miljoni euroni, ületades meie ootusi 2.5% võrra. Keskmine piletitulu reisija kohta kasvas aastaga 3.1%, võrreldes meie eeldatud 3% langusega, mille tulemusena piletimüügitulu oli 5.1 miljoni euro võrra meie ootustest kõrgem. Kui hea piletimüük oli suurim erinevus võrreldes meie ootustega, siis ka jaemüük ja kaubaveotulud olid kumbki enam kui 1 miljoni eurot meie oodatust üle. Ootasime, et madalamate prahtimistulude ja kiiresti kasvava kütusekulu juures kulumieelne ärikasum EBITDA langeb aastaga 18%, kuid hea piletimüügi tulemusena ületas kolmanda kvartali EBITDA meie ootusi 16% võrra. Kuna Tallinki koguvõlg langes aastaga ligi 200 miljoni euro võrra, siis langesid ka rahastamiskulud. Seetõttu puhaskasum langes vaid 1.7 miljonit eurot, võrreldes EBITDA kahanemisega 4.3 miljoni euro võrra.

Uue laeva rahastamine sarnaneb meie ootuste järgi eelmiste laevatellimuste mudelile

Kolmandas kvartalis teatas Tallink kavatsuste kokkuleppest ettevõttega Rauma Marine Constructions, kellelt kavatsetakse tellida 250 miljonit eurot maksev reisilaev. Ehitus peaks valmima 2021. aasta lõpuks ning laev peaks hakkama pakkuma kiirlaeva teenust Helsingi ja Tallinna vahel. Meie ootuste järgi müüakse osana uue laeva rahastamisplaanist MS Star – sarnaselt MS Megastari ostule kui uus laev asendas liinil MS Superstari ning mille ostu osaliselt rahastas MS Superstari müük.

Kõrgemad käibeootused tõstavad hinnasihti

Kuigi kasum eelmise aastaga võrreldes kolmandas kvartalis kahanes, olid meie ootused vähenevate prahtimistulude, kahanevate tulude tõttu kliendi kohta ja kasvavate kulude tõttu meie ootused oluliselt madalamad. Tõstame kõrgema piletitulu tõttu Tallinki 2019-2020 käibeootuseid ligi 1% võrra, mis tõstab ka meie EBITDA ja vaba rahavoo ootusi.  Teeme muutused ka oma investeerimisrahavoogude eeldustes, et paigutada uue laeva ost meie rahavooeeldustesse. Tehtud muudatuste tulemusena tõstame hinnasihi 1.1 euroni (1.05 eurot) ja muutsime 7. novembril investeerimissoovituse Neutraalselt Ostusoovituseks.

Tutvu kindlasti Swedbanki soovituste taustteabega.

Käesolevas artiklis toodud väärtpaberi soovitus või sihthind baseerub analüüsil, mis avaldati 07.11.2018 kell 11.52, ent mis ei pruugi olla viimasena avaldatud analüüs. Viimati avaldatud väärtpaberi soovitus või sihthind on kättesaadav Swedbank AS aktsiaanalüüsi üksuse tasulise analüüsiteenuse tellijale.

Märksõnad: Aktsiaturg, Investor, Tallink