Avalehele
Kepler Cheuvreux kordas Ericssoni aktsiale ostusoovitust

Kepler Cheuvreux kordas Ericssoni aktsiale ostusoovitust

Kepler Cheuvreux soovitab jätkuvalt osta Ericssoni aktsiat, kuna Rootsi võrguseadmete tootja on heal positsioonil lõikamaks kasu 5G arengust maailmas.
„5G tehnoloogia on võetud kasutusele oodatust palju kiiremini ning selle kasutus on kogumas hoogu mitmel kontinendil samal ajal (sh Aasia, Euroopa ja Põhja-Ameerika). 5G ökosüsteem on arenenud väga kiires tempos ja juba praegu, tsükli varajases alguses, on saadaval suur valik 5G nutitelefone. Ericsson kinnitas positiivset väljavaadet raadio juurdepääsuvõrgule (RAN) 2021 aastal ning sektori analüüse teostav Dell’Oro tõstis hiljuti prognoose. Oodatakse, et RAN turg kasvab sel aastal tervikuna 10%, sellest USA turule nähakse 12% kasvu, Euroopale 9% ning Hiinale 11%,“ kirjutasid Kepler Cheuvreux analüütikud Ericssoni kohta käivas analüüsis.

Covid-19 mõju tulemustele piiratud

„Ericsson kinnitas, et praeguseks Covid-19 mõju tulemustele olnud piiratud. Kuigi tarneahelaid mõjutavad puudujäägid, on Ericssonil praegu piisav laovaru olemas. Ericsson väidab, et neil on parim 5G toodete portfell, mis on võimsam ja energiasäästlikum kui konkurentidel. Kathreini antenniüksus on suudetud hästi integreeruda ning see on võimaldanud toota väiksema suurusega seadmeid. Ettevõttel on jätkuvalt tugev fookus toodete kvaliteedil ning turul sihitakse liidripositsiooni,“ kirjutati analüüsis.

Aktsiale korrati ostusoovitust

„Me kordame enda „Osta“ soovitust aktsiale ja seda põhjustel: 1) Ericsson saab kasu tugevast 5G tooteportfellist ja järgnevatel kvartalitel peaks ettevõtte turuosa suurenema. 2) Prognoosime marginaalidele tõusu ka järgnevatel aastatel, kasumimarginaal võib 2023 aastal tõusta 14.5%-ni. 3) Ettevõte vabarahavoog peaks 2021-23 olema jätkuvalt tugev. 4) Vaatamata viimaste kuude aktsiahinna tõusule, on aktsia hinnatase jätkuvalt mõistlik,“ seisis analüüsis.
Kepler Cheuvreux kordas aktsia hinnasihti 135 Rootsi krooni.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Märksõnad: Ericsson, Kepler Cheuvreux