Avalehele
Kepler Cheuvreux kordas Telia aktsiale ostusoovitust

Kepler Cheuvreux kordas Telia aktsiale ostusoovitust

Kepler Cheuvreux usub, et Telia uued eesmärgid on piisavalt selged ja ambitsioonikad ning seetõttu korrati aktsiale ostusoovitust.

„Telia ütleb põhimõtteliselt meile, et on alustanud ettevõttes põhjalike muudatustega. Eesmärgid on selged ja ambitsioonid ning juhtkond on plaanide täide viimiseks konkreetsed detailid välja töötanud. Telia uuel juhtkonnal on piisavalt kogemusi viimaks täide suuri muudatusi ettevõttes,“ kirjutasid Kepler Cheuvreux analüütikud Telia kohta käivas analüüsis.

Uue strateegia mõju dividendile

„Võttes arvesse uusi eesmärke, siis näeme, et orgaaniliselt võiks ettevõte alates 2023 teenida lisaraha ning usume, et dividendimäär saab järgnevatel aastatel olema vähemalt 5,5%. Juhtkond on andnud teada, et vaba rahavoog saab 2021-23 olema piisav katmaks tavadividendi 2.00 Rootsi krooni aktsia kohta. Neljanda kvartali tulemustes on ettevõte isegi avalikustanud, et soovib järk-järgult dividende suurendada,“ seisis analüüsis.

Telia otsib oma turgudel kaasinvestorit

„Telia otsib partnerit või kaasinvestorit oma infrastruktuurile turgudel nagu Norra, Soome ja Läti ning esimene tehing võib juba üsna varsti toimuda. Selle sammuga loodab Telia mõnedest oma infrastruktuuri varadest väljaspool koduturgu rahaks teha ning see tähendaks ettevõttele lisaraha, mis võib kaasa tuua võimaluse, et tehakse erakordne väljamakse aktsionäridele. Selline lisaväljamakse võib viia dividenditootluse 9%-ni aastal 2023 ja sealt edasi“ kirjutati analüüsis.

Aktsiale korrati ostusoovitust

Kepler Cheuvreux kordas Telia aktsiale soovitust „Osta“ ning hinnasihti 43 Rootsi krooni. „Arvestades ettevõtte muudatustega kaasnevat finantsprofiili ning ettevõtte head pikaajalist väljavaadet, jätame enda hinnasihi praegu muutmata,“ seisis analüüsis.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Märksõnad: Telia