Avalehele
Kepler Cheuvreux: Volvo tootmisprobleemid vähenevad

Kepler Cheuvreux: Volvo tootmisprobleemid vähenevad

Viimased majandusandmed näitavad, et Volvo tellimustele on oodata kasvu, prognoosib Kepler Cheuvreux. „Komatsu avaldas enda igakuised Komtraxi numbrid, mis näitasid sarnaselt eelmise kuuga väikest kasvu võrreldes eelmise aasta sama ajaga. Hiinas olid numbrid oodatust nõrgemad, kuid Euroopa ja NAFTA riigid näitasid tugevat kasvu. Me ootame jätkuvalt head esitust Volvo ehitusseadmete üksuselt, mille tellimused kasvasid esimeses kvartalis võrreldes eelmise aasta sama ajaga 73%,“ kirjutasid Kepler Cheuvreux analüütikud Volvo kohta käivas analüüsis.

Tarneprobleemid lahenemas

„Renesas Electronics, mis varustab autotööstust pooljuhtidega, andis teada, et loodab täisvõimsusega tootmise juurde naasta juuni keskpaigas, mis on oodatust pisut varem. Volvo on teises kvartalis pidanud peatama tootmise 2-4 nädalaks ning pooljuhtide nappus on puudutanud enamus veokitootjaid. Volvo, Paccar ja Daimler on teada andnud, et pooljuhtide nappus võib mõjutada tootmist ka teises kvartalis. Kui Renesas viib tootmise tagasi täisvõimsusele, parandab see võimalust, et Volvo suudab osa kaotatud tootmisest aasta teises pooles tasa teha,“ kirjutati analüüsis.

Lisadividend investoritele

„Volvo nõukogu otsustas, et jaotab investoritele UD Trucksi müügist saadud 19 miljardit Rootsi krooni. See tähendab 9.50 SEKi suurust lisadividendi. Seda oodati, arvestades Volvo tugevat finantspositsiooni, kuid otsus tuli oodatust varem. Samas on see positiivne, kuna näitab, et tootmisega seotud takistused on vähenemas. Volvol oli esimese kvartali lõpus 75 miljardit SEK-i vaba raha ja arvestades meie prognoosi, peaks ettevõttel aasta lõpuks olema vaba raha vähemalt 30 SEK-i aktsia kohta,“ kirjutati analüüsis.

Kepler Cheuvreux kordas Volvo aktsiale „Osta“ soovitust ja hinnasihti 260 Rootsi krooni.

Juriidiline ja avalikustamisele kuuluv teave.

Märksõnad: Kepler Cheuvreux, Volvo