Avalehele
Silvanol raske aasta lõpp

Silvanol raske aasta lõpp

Neljandas kvartalis kahanes Silvano Fashion Grupi müük Venemaal võrreldes eelmise aastaga 29% 5,2 miljoni euroni, kuid Valgevenes lausa 38% 2,2 miljoni euroni, kuna tarbijate ostujõud on oluliselt kahanenud. Seetõttu langes konsolideeritud müük 28% 8,7 miljoni euroni. Kuigi tegevuskulusid on tugevalt kärbitud ja brutomarginaal paranes, siis sellest ei piisanud, et peatada kulumieelse ärikasumi EBITDA langust 28% 3,1 miljoni euroni. EBITDA jäi meie ootustele alla 0,5 miljoni euro võrra. Puhaskasum, mis langes 10% 1,2 miljoni euroni, jäi meie ootustele alla 0,2 miljoni euro võrra.

Väljakutsed jätkuvad

Meie arvutuste järgi langes müük Venemaal teises kvartalis ligi 22% ning jäi kogu ülejäänud aastaks vinduma, langetades aastast müüki Venemaal ligi 25% võrra 1,8 miljardi rublani. Silvano oma poodide arv Venemaal on püsinud 44 juures 2019. aasta esimesest kvartalist alates. See näitab kui raske on leida õiget kohta õige hinnaga. Meie arusaamise juures on rasked väljakutsed kogu ärimudelil, sest Silvano toodang konkureerib Aasiast tulevate konkurentide hindadega ning samal ajal peab ettevõte kohanema müügikanalite ümbersuunamisega internetti.

Säilitasime hinnasihi

Vähendasime 2021. aasta müügiootuseid 10% võrra 38 miljoni euroni.  Samas jätsime EBITDA ja puhaskasumi ootused sisuliselt muutmata, vastavalt 12 miljoni ja 5 miljoni euro juures. Kuna me ootame valuutakursside stabiliseerumist, siis ootame brutokasumimarginaalilt vaid väikest langust 55%-ni. Säilitasime aktsia hinnasihi 1,6 euro juures. Viimase 11 aasta keskmine ettevõtte väärtuse/kulumieelse ärikasumi suhtarv EV/EBITDA on Silvanol olnud 4,2-kordne ning hinna/raamatupidamisväärtuse suhtarv P/B 2,2-kordne. Meie hinnasihi juures kaupleks Silvano vastavalt 4,5-kordse EV/EBITDA suhtega ja 2,4-kordse P/B suhtega, mis meie hinnangul on sarnane Silvano ajaloolise tasemega. Jätsime investeerimissoovituse Neutraalseks.

Tutvu kindlasti Swedbanki soovituste taustteabega!

Käesolevas artiklis toodud väärtpaberi soovitus või sihthind baseerub analüüsil, mis sai valmis 12.03.2021 kell 16:22 ning mis avaldati 12.03.2021 kell 16:23. See ei pruugi olla viimasena avaldatud analüüs. Viimati avaldatud väärtpaberi soovitus või sihthind on kättesaadav Swedbank AS aktsiaanalüüsi üksuse tasulise analüüsiteenuse tellijale.

Märksõnad: Silvano FG