Avalehele
Kuidas valida parim II samba pensionifond?

Kuidas valida parim II samba pensionifond?

Pensionifondid pole teema, millesse vabatahtlikult süvenetakse. Enamikule meist tundub, et pensioniaeg jääb kaugesse tulevikku, kuid tegelikult tuleks langetada fondivalik võimalikult süvenenult, et saada maksimaalset kasu.

Otsustamise teeb keeruliseks suur pensionifondide valik. Mida peaks pensionifondi valimisel silmas pidama ja kuidas veenduda, et kogun õiges fondis?

Analüüsi tulemusi

  • Vaata võimalikult pikaajalisi tulemusi ja võrdle sama kategooria fonde. Näiteks kõige konservatiivsema fondi tulemusi ei ole mõtet võrrelda kõige äkilisemaga, sest fondide eesmärk ja sisu on väga erinevad.
  • Arvestada tuleks ka sellega, et tootlus võib kiiresti muutuda ja senine tulemus ei pruugi alati samasuguseks jääda. Pensionifondi ajalooline tootlus ei garanteeri, et edasine tootlus oleks samasugune. Hea ajalooline tootlus lisab siiski turvalisust ja näitab, et fondi juhtimisel on tehtud häid otsuseid. Kui vaadata viimase 5 aasta tulemusi, siis näiteks Swedbanki aktiivselt juhitud kõrgema aktsiaosakaaluga fondid on turu parimate seas. Tutvun tulemustega
  • Pööra tähelepanu tasudele. Kõik fondivalitsejad võtavad haldustasu. Eesti pensioniturul olevate erinevate aktiivselt juhitud fondide tasude suurusega saab tutvuda võrdlustabelis. Swedbanki aktiivselt juhitud pensionifondide tasud on Eesti soodsaimad.

Vali sobiv riskitase

Fondide riskitasemed võivad olla väga erinevad. Kõrgema riskiga fondid sobivad pigem nooremale kogujale, kelle kogumisperiood on pikk. Madalama riskiga fonde peaksid eelistama vanemad kogujad, kelle eesmärk on kogutud pensionivara säilitamine enne pensionile jäämist.

Noored võiksid kaaluda ka Swedbanki pakutavat elutsüklifondi K90–99, mis investeerib peamiselt indeksitesse. See on mõeldud eelkõige 1990-ndatel sündinutele. Fondi eripäraks on see, et aja jooksul muutuvad investeerimise põhimõtted rahulikumaks ja aktsiate osakaal väheneb. See on hea võimalus olla terve kogumisaja samas fondis, kuna otseselt ei ole vajadust fondi aja jooksul muuta.

Miks koguda pensionit Swedbankis?

  • Meie II samba fondides kogub juba üle 300 000 inimese.
  • Meie aktiivselt juhitud fondide haldustasud on Eesti soodsaimad.
  • Investeerime Eesti majandusse.
  • Jälgime, et koguksid just Sulle kõige sobivamas fondis.

 

Kas Sinu pension on samuti meie juures?

Just nüüd on õige aeg seda kontrollida ning vajadusel fond sobivama vastu vahetada. Enne otsustamist tutvu fondide prospektide ja tingimustega.

Fondide eelmiste perioodide tootlus ei garanteeri fondide järgmiste perioodide tootlust. Swedbanki pensionifonde valitseb Swedbank Investeerimisfondid AS. Tutvu prospektidega swedbank.ee/fondid ja pea nõu meie spetsialistiga.