Avalehele
Kuidas poekassast sularaha välja võtta?

Kuidas poekassast sularaha välja võtta?

Alates maikuu lõpust pakub kauplustekett Coop koostöös Swedbankiga võimalust võtta üle Eesti 130 poekassast sularaha välja. Suve lõpuks on kavas teenusega liita veel vähemalt sama palju kaupluseid üle Eesti. Kaart ja nimekiri sularaha väljastavate Coopi kaupluste asukohtadega https://www.coop.ee/sula. Kui Sinu kodupoodi praegu nimekirjas ei ole, ole mureta, sest paari kuu jooksul hakatakse sularahateenust pakkuma kõikides Coopi kauplustes üle Eesti!

Kuigi pangandus muutub üha enam digitaalseks ja inimesed eelistavad oma raha-asju ajada interneti- ja mobiilipangas, on selge, et vajadus sularaha järele niipea ei kao. Seda on näidanud kõnekalt ka meie kaks aastat tagasi käivitatud algatus, kus koostöös kohalike omavalitsuste ning jaekaubandusettevõtetega hakkasime oma klientidele neljakümnes poes üle Eesti pakkuma igapäevast teenustasuta sularaha väljavõttu. See projekt kestab praegugi ning nimekirja selle algatusega liitunud sularaha väljastavatest poodidest leiad siit.

Kuna väikeses mahus on see teenus hästi vastu võetud, töötasime koos Coopiga välja lahenduse, kuidas viia sularahateenus kõigi inimesteni üle Eesti.

Kuidas teenus toimib?

  • Sularaha väljavõtmine on sama lihtne nagu kauba ostmine, lihtsalt kauba asemel ulatab kassapidaja Sulle sularaha.
  • Sularaha väljavõtmise eelduseks on vähemalt 1-eurone ost.
  • Sularaha väljavõtmise soovist tuleb kassapidajat teavitada enne tehingu PIN-koodiga kinnitamist.
  • Sularaha saab ühe korraga välja võtta 5-100€, kuid tehingut on võimalik soovitud arv korrata.

PS: kauplusel on õigus keelduda sularaha väljastamisest, kui kassas ei ole piisavalt sularaha

Kui palju maksab poekassast sularaha väljavõtmine?

Swedbanki ja Coop Panga klientidele on Coopi kaupluste kassadest sularaha võtmine tasuta, kuid sularaha väljavõtmiseks peab sooritama samal ajal vähemalt 1-eurose ostu. Teiste Eesti ja välismaa pankade kliendid saavad teenust kasutada juhul, kui nende kodupank lubab sarnaseid tehinguid, kuid iga sularaha väljavõtmisele lisandub täiendavalt 1-eurone teenustasu.

Kui palju saan korraga sularaha välja võtta?

Ühe tehinguga saab välja võtta minimaalselt 5 € ja maksimaalselt 100 €. Nende vahele jääv summa muutub 5-eurose sammuga ehk välja saab võtta 10, 15, 20 jne eurot. Kui soovid suuremat summat, on Sul võimalik tehingut nii mitu korda teostada, kui tarvis – arvestama peab vaid Sinu kaardi ostulimiidiga. Suuremate summade puhul soovitame Sul poekassa asenek siiski kasutada pangaautomaadi olemasolul seda.

Kas saan sularaha välja võtta ka viipemaksega?

Coopi kauplustes tuleb sularaha väljastamiseks tehing alati PIN-koodiga kinnitada. See on  turvalisuse tagamiseks ja veendumaks kaardi kasutaja isikusamasuses.

Miks tehing ei õnnestu?

Veendu, et Sinu arvelduskontol on piisavalt vabu vahendeid. Seda saad Swedbanki kliendina teha hõlpsalt mobiiliäpis. Kui oled kindel, et Sul on rahalisi vahendeid, kuid tehingust keeldutakse panga poolt, võib olla põhjus selles, et oled oma pangakaardi ostulimiiti ületamas.

Juhul, kui oled mõne muu panga klient, veendu, et pank on seda sorti tehingud lubanud.

Kas kaupluse teenindaja näeb minu arvelduskonto seisu?

Kaupluse kassapidaja ei näe, kui palju on Sinu arvelduskontol vabu vahendeid. Kui Sa pole vabade vahendite olemasolus kindel, soovitame Sul enne tehingut kontrollida vaba jääki mobiiliäpis.

Kas kaupluse teenindajal on õigus sularaha väljastamisest keelduda?

Jah, kaupluse teenindaja ei pea kliendile teenust osutama juhul, kui talle tundub, et inimene ei tee seda omal soovil või ei tea, miks ta seda teeb. Ka võib teenindaja sularaha väljastamisest keelduda juhul, kui kassas pole piisavalt vahendeid.

Vaata ka lisainfot teenuse kohta: https://www.coop.ee/sula