Avalehele
Muutus paroolikaardi limiit

Muutus paroolikaardi limiit

10.09.2018

Alates 13. septembrist langeb Swedbanki internetipangas paroolikaardi päevalimiit 100 euroni ning 8. novembrist 50 euroni. Alates 1. veebruarist paroolikaarte enam kasutada ei saa.

Selle aasta jooksul on juba üle 90 000 interneti- ja mobiilipanga kasutaja valinud endale kaasaegsema isiku tuvastamise vahendi, kuid ainult paroolikaarti kasutab jätkuvalt päris suur hulk inimesi – ligikaudu 140 000 Swedbanki klienti. Soovitame paroolikaardi kasutajatel juba praegu endale sobiv alternatiivne lahendus välja valida, et sellega harjumiseks jääks piisavalt aega. Tasub meeles pidada, et järgmise aasta veebruarist paroolikaarte enam kasutada ei saa.

Paroolikaardil on mitu head alternatiivi – Smart-ID, Mobiil-ID, ID-kaart või PIN-kalkulaator. Kõige populaarsem neist on Smart-ID, mida kasutab juba üle 230 000 Swedbanki kliendi. Smart-ID on tasuta ja sobib nutiseadme kasutajale: vaata videotest, kuidas logida Smart-ID abil internetipanka ja mobiilipanka. Smart-ID-d saab iseseisvalt Google Play või App Store`i kaudu oma nutiseadmesse alla laadida. Rakenduse aktiveerimine on lihtne, tuleb vaid järgida ekraanile ilmuvaid juhiseid.

Mobiil-ID sobib ka nuppudega telefoni omanikele. Seda saab vormistada oma mobiilioperaatori juures. Soovitame enne Mobiil-ID-ga liitumist üle täpsustada teenuse tingimused. Kuigi üldjuhul maksab Mobiil-ID umbes 1 euro kuus, võib mõne operaatori pakett juba Mobiil-ID teenust sisaldada ning sellisel juhul selle eest enam eraldi maksma ei pea.

Kui kasutad ainult internetipanka ja nutitelefoni ei ole, siis soovitame isiku tuvastamiseks valida ID-kaart või PIN-kalkulaator. ID-kaardiga internetipanka sisenedes on vaja ID-kaardilugejat. PIN-kalkulaator on lihtne seade, mis loob automaatselt ühekordseid paroole ning selle saab osta pangaesindusest.