Avalehele
Tänavu on võimalik esitada tuludeklaratsioon ka Smart-ID abil

Tänavu on võimalik esitada tuludeklaratsioon ka Smart-ID abil

Sel aastal saab esmakordselt esitada tulumaksudeklaratsiooni ka Smart-ID abil, kui siseneda e-maksuametisse internetipanga kaudu. Sealjuures saab nutiseadmes Smart-ID abil tulud deklareeritud kasvõi poes järjekorras seistes. Maksu- ja tolliameti andmeil on viiendik praeguseks esitatud deklaratsioonidest laekunud just nutitelefoni kaudu.

Võta paroolikaardi asemel Smart-ID!

“Statistika näitab, et 75% meie klientidest, kes on hakanud kasutama Smart-ID-d, on ühtlasi asunud sagedamini kasutama ka e-teenuseid. Olen kindel, et nende seas on väga palju ka neid, kes esitavad tuludeklaratsiooni just Smart-ID abil,” avaldas Swedbanki klienditeenuste juht Ede Raagmets. „Tuletame meelde, et Smart-ID on väga hea alternatiiv paroolikaartidele, mille kasutamise lõpetame juba vähem kui aasta pärast.“

Smart-ID saab vormistada endale kodust arvuti tagant lahkumata või vajadusel ka pangakontoris. Selleks tuleb laadida nutiseadmesse Google Play‘st või Apple App Store’ist Smart-ID rakendus ning tuvastada oma isik Mobiil-ID või ID-kaardi abil. Pea aasta tagasi turule tulnud Smart-ID on Eestis kasutusele võtnud juba üle 160 000 inimese, neist enam kui 100 000 on Swedbanki kliendid. Smart-ID kasutamine on tasuta. Tahad teada, kuidas kasutada Smart-IDga Swedbanki mobiiliäppi ja internetipanka? Vaata how-to videotest siin.

Füüsilise isiku tuludeklaratsioone saab esitada 15. veebruarist 2. aprillini. Lisaks Smart-IDle saab e-maksuametisse sisselogimiseks kasutada ID-kaarti, Mobiil-IDd ja muid panga poolt pakutavaid autentimislahendusi.