Avalehele
Nutiterminal: sest alati on keegi, kes tahab kaardiga maksta (video)

Nutiterminal: sest alati on keegi, kes tahab kaardiga maksta (video)

Paljud meie kauplejatest kliendid on rääkinud, kuidas laatadel ja teistel väliüritustel kuulevad nad alatihti küsimust „Kas kaardiga saab maksta?“. Kui ei saa, on tulnud potentsiaalne ostja tühjade kätega minema saata, kuna inimesed kannavad kaasas järjest vähem sularaha.

Mis on nutiterminal?

Täpselt aasta tagasi tõi Swedbank esimesena Baltikumis Eesti, Läti ja Leedu turule uued väikesemõõdulised kaardimakse terminalid, millel nimeks nutiterminal. Nutiterminal on juhtmevabalt ühendatud nutitelefoni või tahvelarvutiga ja nii saab kaardimakseid vastu võtta sõltumata ajast ja asukohast. Näiteks korstnapühkija katusel või pirukamüüja laadal.

Nutiterminal on tavalisest makseterminalist pisem – mahub kasvõi taskusse – ning pakume seadet püsikuutasuta. Nii sobib nutiterminal kasutamiseks ka neile kauplejatele ja teenusepakkujatele, kes liiguvad palju ringi või kel kaardimakseid tuleb vastu võtta harva, näiteks ainult hooajalistel üritustel; suurematest tegijatest rääkimata.

Nutiterminal ei nõua juhtmega andmesideühendust ega pidevat elektritoidet, nii on see ideaalne lahendus väliüritustel, aga ka näiteks taksodes.

Nutiterminaliga saab vastu võtta nii tavalisi kaardimakseid kui ka puutevabasid viipemakseid, mistõttu käib arveldamine senisest kiiremini.

Lisaks sellele, et ka väiksematel teenusepakkujatel ja kauplejatel on nüüd mugav kaardimakseid vastu võtta, lõime ka Swedbanki enda jaoks uue taseme ettevõtetele mõeldud pangateenuste digitaliseerimises:  nimelt lisandus Swedbanki mobiilipanga rakendusele nutiterminali funktsionaalsus.

Kauplejad näevad kasu ja kiidavad nutiterminali

Kogu nutiterminali soetamise ja seadistamise protsessi saab interneti teel algusest lõpuni läbi teha kodust või kontorist lahkumata ja seega on teenuse kättesaadavus samaväärne Tallinnast Obinitsani. Tehingute tegemine käib samamoodi nagu tavaterminaliga, lihtsalt ostusumma tuleb sisestada ja makse käivitada nutitelefonis või tahvelarvutis, mitte enam terminalis endas. Siin on kauplejatele juhend, kuidas nutiterminaliga viipemakset vastu võtta:

https://youtu.be/bgs99X7XXW0

Nagu ütles KUMA liblikaprosside looja Mari Ojasaar: „Võin julgelt öelda, et tänu nutiterminalile teenime 50% enam, kui ilma terminalita. Oleme isegi teinud sarnase katse ja tulemused on hämmastavad!“

Lisaks uutele kaupmeestele on ka paljud varasemad tavalist makseterminali kasutanud ettevõtted otsustanud vahetada olemasolev terminal nutiterminali vastu. Nii oleme esimeseks aastaks seatud müügieesmärgi ületanud.

Toetame ettevõtlikku meelelaadi

Näeme, et tänu nutiterminalile on kaardimaksete vastuvõtmine väikekauplejatele ja -teenusepakkujatele kättesaadavam. See on andnud meile võimaluse tõstatada ja toetada ettevõtete loomise, hobimajanduse ettevõtlikkuse teemat avalikus agendas.