Avalehele
Eriline ajaannetus ehk kingitus Eesti Vabariigile

Eriline ajaannetus ehk kingitus Eesti Vabariigile

Riigikaitse on oluline teema iga riigi jaoks, nii ka Eestile. Toimuvad arutelud, kas kaitsekulutusi peaks tõstma või mitte, räägitakse tulevikust ning viidatakse minevikule. Üha levinum on mõtteviis, et riigikaitse teemadega võiks tekkida esimene kokkupuude juba koolipingis, mitte alles kaitseväes. Swedbanki Equities and Securities Services in Baltics osakond aitas sel aastal Annetame Aega raames kaasa MTÜ Riigikaitse Rügemendi väljaõppekeskuse ja harjutusala korrastamisele, et luua noortele paremad tingimused riigikaitsealase väljaõppe saamiseks.

Heategevuspäeva organiseerimine on meeskonnal kujunenud iga-aastaseks traditsiooniks, kus võimalus sobiv heateo päev ja koht valida lasub igal aastal erinevatel tiimiliikmetel. Tavaliselt on korraldustoimkond kaheliikmeline ja teatepulk antakse edasi pärast ürituse läbiviimist järgmistele. Nii saab iga meeskonna liige kindel olla, et aja jooksul on kõigil võimalik pakkuda välja teema, mis kõige südamelähedasem. Sel aastal valisid heateopaiga välja Reet Jääger ja Raul Isotamm.

Kuidas liisk MTÜ Riigikaitse Rügemendile langes?

MTÜ eestvedaja on Rauli kauaaegne tuttav, kes oma perega igapäevaselt organisatsiooni heaolusse ning arengusse panustab. Riigikaitse Rügemendi väljaõppekeskus asub Harku vallas, Humala külas. MTÜ on loodud 2011. aastal, eesmärgiga läbi viia riigikaitseõpetust gümnaasiumides ja kutseõppeasutustes. Kõik liikmed omavad sõjaväelist väljaõpet ning pikka teenistuskogemust. Võimalusel aidatakse korraldada riigikaitse suunitlusega laagreid näiteks Eesti Õpilasmalevale või käitumisraskustega noortele.

 

Päev algas tutvustava ringkäiguga tunnelites

Heategevuspäevaks lepiti kokku kolm tegevust – tunnelite puhastamine, võsa lõikamine ja takistusraja ettevalmistamine. Iga ülesanne oli osake suuremast eesmärgist. Kilomeetrite pikkused tunnelid, mis paiknevad osaliselt ka Keila – Tallinn maantee vahelisel trassil ning vanad punkrid ootavad veel õiget aega, et pakkuda avastamisrõõmu. Tuleviku eesmärk on rajada sinna muuseum, mis on lahti kõigile. Ajarännak saab võimalikuks fotode ning ajalooliste väljavõtete abil, mille kaudu saab aimu, mis eesmärgil tunneleid ja kaevikuid rajati ning kasutati. Punkritesse ja tunnelisse oli aja jooksul kogunenud igasugu prahti ja killustikku, mille väljavedu oli vajalik, et inimestel käikudes ringiliikumine ohutum oleks.

Üks koorem viis teiseni ja nii see prahihunnik kasvas

Turvalisuse tõstmisele aidati kaasa ka võsa puhastamisega. Laagriala jääb kurvilise suurtee äärde, mida varasemalt ääristas kõrge võsa. Nähtavuse parandamise eesmärgil võtsid swedbankurid saed ja kirved ning tulemuseks oli lagedam ala, mis liiklejate nägemisulatust laiendas.

Kolmas grupp tegeles takistusraja ettevalmistamisega. Takistusriba ehitati üles palkidest, prussidest ja muudest käepärastest vahenditest. Väljaõppekeskusel on meeldivaks traditsiooniks, et pärast laagri viimasel päeval toimuvat rännakut läbitakse takistusriba. Siiani on raja koostamine nõudnud palju aega ja improvisatsiooni, kuid tänu uuele rajale on nüüd võimalik kasutada mugavat statsionaarset lahendust.

Takistusraja ehitus täies hoos

Ülesanded nõudsid kõvasti rammu, kuid õilsa eesmärgi nimel olid kõik valmis panustama. Tänutäheks said heategijad nautida hüva leili saunabussis, lõõgastuda tünnisaunas ning kinnitada keha sõduri kombel katelokkidest. „Tegemist oli kindlasti väljakutsega, kuid see oli seda väärt. „Meil endal on lapsed või isegi juba lapselapsed. Siiras heameel, et sain paremate tingimuste loomisele väljaõppekeskuses kaasa aidata. Kes teab, äkki tulevikus soovib ka minu poeg nendest toredatest laagritest osa võtta,“ ütleb tiimi liige Annika Visnapuu.

Kosutav söömaaeg

Kas Sina oled juba oma aega annetanud?

Heategude suvi kestab veel! Leia oma heategu Ma Armastan Aidata annetuskeskkonnast.