Suuremad säästud, palju rohkem investeerimist
Eelmise aasta kokkuvõtetes me ei ennustanud palju, kuid see eest täpselt. Nagu 2020. aasta lõpus arvatud, siis kujunes 2021. aasta tõeliseks investeerimise aastaks. Investeerimiskontode arv kasvas jõuliselt ning paljud meie kliendid võtsid osa ka sellisest Tallinna börsi seninägematust nähtusest nagu „IPOdroom“. Sealjuures sujuvalt ja ilma järjekordadeta oli Swedbanki internetipanga kaudu võimalik olla aktiivne kaupleja juba esimeste kauplemispäevade esimestel minutitel ja tundidel.
- Kokku kasvas investeeringuid, sh III pensionisamba sissemakseid teinud inimeste arv 20% enam kui 100 000 inimeseni.
- Kokku avati uusi väärtpaberikontosid 37 000.
- Oma esimese investeeringu tegi Swedbanki kaudu tänavu 18 500 inimest.
- Kaks kolmandikku sel aastal avatud väärtpaberikontode omanikest on ka aktiivsed investeerijad.
Balti börside kõrval saavad alates 2021. aastast kõik meie kliendid ilma tasudeta osta osakuid ka Skandinaavia kõige suurematest Swedbank Roburi fondidest. Sealjuures lähtuvad kõik Roburi fondid juba praegu jätkusuutliku investeerimise põhimõtetest, mis võimaldab lisaks pikaajalisele tootlusele kasvatada sääste keskkonnasõbralikult.
- Aasta lõpuks investeeris Roburi fondidesse üle 11 000 kliendi kokku 46,5 miljoni euro väärtuses.
III sammas
Aasta lõpus on alati paslik mõelda ka oma III pensionisamba peale, sest viimasel kuul sissemakseid tehes võib juba kahe kuu pärast saada 20% ulatuses investeeritud summalt enammakstud tulumaksu riigilt tagasi. Teiste investeerimistoodete kõrval oli just kolmas sammas see, mis tänavu suurt populaarsust kogus.
- Detsembri seisuga on Swedbanki kolmandas sambas kokku ligi 50 000 inimest. Kui nendest välistada alaealised, siis 43 protsenti tegi makseid kolmandasse sambasse tänavu esmakordselt.
- Kokku on III sambas igal täiskasvanul keskmiselt 7000 eurot, kokku on Swedbanki kolmanda samba fondide maht 150 miljonit eurot.
- Üle 5 aasta kogunud täiskasvanutel on III sambas keskmiselt üle 11 000 euro.
Armastatud lahendus – Rahakoguja
Et tekiksid esimesed idanema pandavad investeerimise seemned, siis piisab esialgu täiesti ka sentidest. Meie kliendid tõestasid, et lihtsa Rahakoguja hoiusega, kuhu kantakse igalt kaardimakselt täissummast puudu jääv osa, on võimalik panna oma eesmärkide täitmiseks kõrvale lausa kümneid miljoneid eurosid.
- Kokku kogusid Rahakoguja hoiusega liitunud 125 000 klienti sel aastal 106 miljoni eurot.
- Sellest 26 miljonit kaardimakse tehingute ümardamiselt ja 32 miljonit püsikorraldustega.
- Ühekordseid sissemakseid tehti 270 miljonit, kuid seda tasakaalustas 222 miljoni eurot väärtuses tehtud väljamaksed.
Investeerimiskool
Kes on vaadanud meie Investeerimiskooli või lugenud muid näpunäiteid investeerimisest, need teavad, et aeg on investori parim sõber. Meie soovime investorharidust edendada juba võimalikult varases eas ja võimalikult praktiliselt. Seetõttu kingime kõikidele 18-aastastele klientidele nende esimese investeeringu, et Swedbanki toel teha esimesed sammud pikaajalise investeerimise teekonnal. Võib öelda, et meie tegemised on ka tulemuslikud, sest:
- väärtpaberikontosid omavate noorte arv on eelmise aasta sama ajaga kasvanud enam kui 2-3 korda;
- kõige kiirem kasv on olnud just 18-aastaste noorte hulgas, kes saavad pangalt kingituseks esimese investeeringu – 15 euro väärtuses Roburi fondi osakuid;
- kokku kasutas 18-aastastest panga klientidest seda võimalust 1650 noort ning iga viies alustas tänu kingitud väärtpaberitele esmakordselt reaalse investeerimisega;
- 18-22 aastastest noortest klientidest tegelevad reaalselt investeerimisega 5%, aastaga on see kasvanud pea 5 korda;
- 22-25 aastastest noortest klientidest tegelevad reaalselt investeerimisega 3 protsenti, kasv on kolmekordne.