Avalehele
Pangakaart aitab õpetada last rahaga toimetama

Pangakaart aitab õpetada last rahaga toimetama

Paljud lapsevanemad on seisnud küsimuse ees, millal on õige aeg lapsele kätte anda pangakaart. Iga lapse areng on erinev, kuid üldjoontes võiksid rahaasjade korraldamise põhitõed selged olla koolimineku alguseks. Laps peaks mõistma raha väärtust ning saama aru, kuidas tuleb pangakontole raha ja miks ei saa sularahaautomaadist seda lõputult välja võtta. Kuidas aga lapsele rahaga ümberkäimist õpetada? Üks hea praktiline võimalus on lapsele anda igapäevasesse kasutusse pangakaart.

Kuidas tuleb pangakaardi kasutamine lapsele kasuks?

Pangakaardi saamine on lapse jaoks oluline samm ja vanemale hea võimalus õpetada lapsele elektroonilise rahaga toimetamist. Osa lapsevanemaid lükkavad lapsele kaardi tegemist edasi, sest tihti leitakse, et seda pole vaja. Noores eas polegi lapsel vaja palju ostelda, kuid õppimise seisukohast on hea, kui laps saab oma taskuraha turvaliselt kaardile koguda ja ise planeerida raha kulutamist. Näiteks, kas ta kulutab raha kommide ostmisele või kogub uue arvutimängu jaoks. Sellise valikute tegemisel õpib laps hindama raha väärtust ning kogeb omal nahal kogumise ja säästmise olulisust.

Pangakaart kaitseb lapse taskuraha

Pangakaardil on lapse raha turvaliselt kaitstud, sest kui sularaha võib kaduda, siis pangakaardi kaotamisel jääb raha sellele alles. Seetõttu soovitame igakuise taskuraha pigem kanda pangakaardile. Eriti mugavaks teeb selle Sulle mobiilipank, sest kuni 30 € maksed ei nõua sisse logimist ning saavad tehtud paari sekundiga. Kui juhtubki, et lapse kaart kaob, saad selle vajadusel kiirelt blokeerida, kas mobiilipangas (kui lapsel see on) või helistades panka.

Millal saab lapsele pangakaardi teha?

Kui arvelduskonto saab avada alates lapse sünnihetkest, siis pangakaardi saab teha alates 6. eluaastast. Statistika näitab, et kõige rohkem tehakse esimesi pangakaarte just 7–8-aastastele lastele ning tihtilugu toob just kooliaasta algus kaasa kõige aktiivsema kaartide avamise. Lapsele on esimese pangakaardi soetamine täiesti tasuta ja kuni 20. eluaastani ei ole kaardil ka kuutasu.