Avalehele
Digihariduse konkurss selgitab välja parimad majandusalased Vikipeedia artiklid

Digihariduse konkurss selgitab välja parimad majandusalased Vikipeedia artiklid

02.02.2017

Tartu Ülikool ja Swedbank kuulutasid välja digihariduse konkursi, et tõsta esile ja premeerida parimaid majandusalaseid Vikipeedia artikleid. Esimene artiklivõistlus toimub Vikipeedia keskkonnas 1. veebruarist kuni 1. juunini 2017. Osaleda saavad kõik, kes kirjutavad Vikipeediasse uusi eestikeelseid majandusalaseid artikleid.

Konkurss majanduskeele sõnavara arendamiseks

Konkursi eesmärk on täiendada majandusvaldkonna artiklite hulka ja muuta majanduskeele mõistevara kättesaadavaks eestikeelses Vikipeedias. Iga uus artikkel on oluline panus eesti keele tulevikku – Vikipeedias olev oskussõnavara ja üldinfo on hästi leitavad nii tavakasutajate kui ka keeletehnoloogiliste vahendite jaoks. Kvaliteetne eestikeelne Vikipeedia on vajalik meid ümbritsevas e-keskkonnas ja seda kasutatakse üha enam olulise informatsiooniallikana.

Konkursil osalemiseks kirjuta Vikipeedias majandusalane artikkel

Digihariduse konkursist saavad osa võtta kõik soovijad. Osalemiseks on vaja registreeruda Vikipeedia kasutajaks, leida sobiv teema või artikkel ning asuda kirjutama. Konkursi lehel on välja toodud soovituslik artikliloend.

Paremad artiklid saavad auhinna

Artikleid hindavad Tartu Ülikooli ja Swedbanki esindajad: Helje Kaldaru, emeriitdotsent (TÜ majandusteaduskond); Riina Reinsalu, keeletoimetamise õppejõud (TÜ eesti ja üldkeeleteaduse instituut); Ivo Kruusamägi, vikipedist (TÜ); Kaur Orgusaar, karjäärikoordinaator (Swedbank); Tõnu Mertsina, peaökonomist (Swedbank); Art Lestberg, Head of Corporate Sales Business Area (Swedbank). Nende ülesandeks on välja selgitada parimad artiklikirjutajad, keda premeeritakse auhinnaga. Arvesse võetakse nii artiklite kvaliteeti kui ka teema keerukust ja olulisust. Rahalised preemiad paneb välja Swedbank.

Komisjoni liikme Ivo Kruusamäe arvates on digihariduse konkurss esimene etapp laiemast kampaaniast katta kõik teemavaldkonnad põhjalike ja kvaliteetsete artiklitega.

 

Märksõnad: Konkurss, Tartu Ülikool