Avalehele
Küsi raha sõpradelt tagasi – ilma piinlikkuseta (video)

Küsi raha sõpradelt tagasi – ilma piinlikkuseta (video)

Ilmselt on meil kõigil tulnud ette olukordi, kus võtad ühise kingituse ostmise või restoraniarve maksmise enda peale ning pärast jagad arve sõprade vahel. Kuid mõnikord juhtub, et mitte kõik ei maksa õigel ajal tagasi. Loomulikult võib kellelgi olla parasjagu rahalisi raskusi, kuid enamasti on põhjuseks siiski lihtsalt unustamine. Kuidagi piinlik on aga väikseid võlgnevusi sõpradele pidevalt meelde tuletada.

Ühest küljest võiks ju käega lüüa, kui summad on väikesed. Teisalt aga moodustavad mõne-eurosed saamata jäänud võlad aasta lõikes korraliku summa – mille sina omast taskust kinni maksad.

Kuidas kogu seda jama vältida? Eriti arvestades, et rahast rääkimine võib olla tundlik teema ja inimesed ei pruugi just kõige meeldivamalt reageerida, kui neile võlgnevust meenutada.

1. Leppige varakult kokku

Kõige olulisem on enne kulutuse enda peale võtmist arve jagamine seltskonnas väga selgelt kokku leppida: kes, kui palju ja millal peavad rahaliselt panustama. Hilisemate segaduste vältimiseks jälgi, et kõik saavad kokkuleppest ühtemoodi aru.

2. Küsi raha nii, et oleks lihtne maksta

Swedbanki mobiiliäpis saad küsida ja maksta raha kiirelt, kus iganes viibid. Näiteks kui tasusid ühise taksoarve, saad kohe taksost väljudes mobiiliäpis sõbralt raha tagasi küsida ning sõber saab sealsamas makse ära teha, sest makselink laekub talle vabalt valitud viisil: sõnumiga, e-postiga või mõnes sotsiaalmeedia äpis. Kui summa on alla 30 euro, ei pea mobiiliäppi sisse logimagi. Vaata lähemalt siit:

3. Makske kordamööda

Kui teil on sõpradega usalduslik suhe ja ühised väljaminekud jäävad enamasti samasse suurusjärku, võite arveid tasuda kordamööda.

4. Küsi eraldi arved

Kui paistab, et raha tagasi küsimine ei õnnestu meetodist sõltumata, püüa restoranis alati eraldi arved küsida – nii maksab igaüks ainult selle eest, mida ise tarbib.