Avalehele
Swedbankist saab Tallinna Maratoni peasponsor

Swedbankist saab Tallinna Maratoni peasponsor

Oleme tänasest Tallinna Maratoni peasponsor. Igal sügisel Tallinnas toimuv Eesti suurim rahvaspordisündmus ja rahvusvaheline maratonijooks kannab nüüdsest nime Swedbanki Tallinna Maraton.

Eesti suurima pangana peame oluliseks tervislike eluviiside edendamist ja võimaluste laiendamist. „Nii nagu Swedbank on pikalt panustanud kvalitseetse finantshariduse kättesaadavusse läbi Rahaasjade Teabekeskuse, et seeläbi parandada meie inimeste finantstervist, peame sama oluliseks toetada ka inimeste füüsilist ja vaimset tervist. Tallinna Maraton, mis toob kahe päeva jooksul kokku kümneid tuhandeid naerusuiseid liikumishuvilisi Eestist ja mujalt maailmast, on ehe näide tervislike eluviiside edendamise õnnestumisest,“ ütles meie pangajuht Olavi Lepp.

Lisaks toetame juba alates 2005. aastast Eesti Terviseradade rajamist ja arendamist ning 2016. aastast noorte liikumis- ja spordiprojekte. „Tervis on meie kalleim vara, millesse peab järjepidevalt investeerima. Seetõttu oleme võtnud pikaajaliselt südameasjaks edendada liikumisvõimalusi nii noortele kui ka täiskasvanutele, nii harrastajatele kui ka sportlastele. Ka Tallinna Maraton ühendab endas rõõmu liikumisharrastusest ja tippspordi mänguilu,“ lisas Lepp.

2024. aastal tähistab Eesti populaarseim rahvaspordisündmus kahte juubelit – 35 aastat möödub esimesest Tallinna Maratonist, mille programmi kuulub klassikaline maratonijooks (41,195 km) ja poolmaraton (21,1 km) ning 25. korda toimub Tallinna Sügisjooks 10-kilomeetrisel jooksu- ja käimisrajal. „Tähtpäevad annavad põhjust pingutamiseks. Meie ühine eesmärk on tänavusel Swedbanki Tallinna Maratonil purustada senine osalejate rekord ja korraldada Eesti läbi aegade suurim rahvaspordisündmus. Oleme tänulikud, et Swedbank on otsustanud Tallinna Maratonile õla alla panna, andes meile kindlustunde, et saaksime meeldejäävalt ja turvaliselt võõrustada tuhandeid suursündmusel osalejaid maailma tippjooksjatest kuni igast Eesti paigast kokku tulevate liikumishuvilisteni,“ ütles Tallinna Maratoni korraldustiimi juht Mati Lilliallik.

Eesti suurima osalejate arvuga rahvusvahelise spordisündmuse osavõturekord sündis Eesti Vabariigi juubeliaastal 2018, kui erinevatel distantsidel osales pea 24 000 liikumisharrastajat. Väliskülaliste rekord sündis eelmisel aastal, mis osalejaid oli 78 riigist. Sel aastal toimub Tallinna maraton ja Sügisjooks 6.-8. septembril.