Avalehele
Kuidas valida sobivat reisikindlustust?

Kuidas valida sobivat reisikindlustust?

Kas reisid dokumendi ja hambaharjaga või võtad kaasa n-ö kogu elamise, käid mere ääres peesitamas või otsid ekstreemsemaid elamusi, piirdud Euroopaga või kiikad ka näiteks USA või Austraalia poole? Sõltuvalt reisist vajad ka erinevat kindlustust. Siin on sulle lihtsad nõuanded sobiva kindlustuse valimiseks.

Kas vajad kindlustust, mis kehtib kõikjal maailmas?

Esimese asjana pead kindlustust valides jälgima, kus see kehtib. Tihtipeale saab valida, kas soovid reisikindlustust, mis aitab vaid Euroopa piires või kõikjal maailmas. Kehtivuse piirkond mõjutab kindlustuse hinda märkimisväärselt. Euroopat kattev poliis maksab küll vähem, aga sellest ei ole kasu, kui reisid näiteks Venemaa Uurali-tagustesse piirkondadesse.

Kui suure kaitsega reisikindlustust vajad?

Üldreeglina sisaldab reisikindlustus reisitõrkekindlustust, pagasikindlustust ja meditsiiniabi kaitset. Kui Sa ei plaani reisil tegelda mõne ohtlikuma tegevusega, piisab enamasti n-ö baaskindlustusest. Eri kindlustusseltsidel aga on väga erinevad maksimumhüvitised, mistõttu tasub reisikindlustust valides heita kõigepealt pilk kindlustussummade loetelule. Nii näed kohe, kas näiteks pagasile kehtiv kaitse on Sinu tavapärase pagasi väärtust arvestades piisav või mitte.

Reisitõrkekindlustus

Üldiselt see aitab, kui:

–          Sinu lend tühistatakse halva ilma tõttu;

–          ühe lennu hilinemise või lennuplaani muutuse tõttu jääd järgmisest lennust maha. Kui oled ostnud ise piletid eri lennufirmade käest, jälgi kindlasti, et ümberistumise aeg oleks mõistlik. Igal lennujaamal on soovituslik ümberistumise aeg, mida kindlustusseltsid ka kahjutaotluse juures arvestavad;

–          jääd haigeks ja Sa ei saa reisile minna.

Vaata kõiki neid juhtusid ja lennu sihtpunkti silmas pidades, kas kindlustussumma katab viimasel minutil ostetud uute piletite hinna. Kui reis peaks üldse ära jääma, kas siis katab kindlustus ka juba tehtud kulutused näiteks ööbimisele, ostetud kontserdipiletitele vms?

Pagasikindlustus

See aitab, kui pagas või selle sisu laguneb või kaob.

Kui võtad kaasa hinnalist vara (nt golfivarustus, suusad jne), peaks pagas olema kindlustatud summale, mis selle sisu kataks. Kui kindlustussumma on piisav, vaata kindlasti ka üle, mida on lepingu järgi lubatud äraantavasse pagasisse panna. Näiteks ei kompenseeri mõni kindlustusselts hinnalistele elektroonikaseadmetele tekkinud kahjusid. Samuti tasub kontrollida, kas reisikindlustus kaitseb Sinuga kaasasolevaid asju ja ka siis, kui oled pagasiga juba jõudnud näiteks hotelli või autosse.

Meditsiiniabi

Sellega kaetakse nii vajalikud ravikulud kohapeal kui ka vajaduse korral erakorraline transport koju.

Meditsiinikulud on teatud riikides väga kallid. Näiteks USA-sse ja Austraaliasse reisides tasub kindlasti üle kontrollida, et meditsiiniabi kindlustussumma oleks vähemalt 100 000 €. Näiteks Swedbanki reisikindlustusel on see 500 000 €.

Eksootilised reisid, spordireisid, mägironimine

Kui tegemist on aktiivse puhkusega (mägironimine, spordireisid, mäesuusatamine), ei pruugi reisikindlustus nendega seotud lisariske katta. Tihtipeale on selliste reiside jaoks vaja osta eraldi kindlustuskaitsed, millega oleksid kindlustatud ka erivarustuse (nt suuskade või jalgratta) transport ja ohtlikumad harrastused (nt rattasõit mägedes).

Kui palju reisikindlustus maksab?

Kui oled kõik oma reisiga seotud kindlustusvajadused välja selgitanud, saad reisikindlustuse hinna välja arvutada ja lepingu sõlmida internetipangas.

 

Swedbanki reisikindlustust pakub Swedbank P&C Insurance AS. Tutvu kindlustustingimustega ja vajaduse korral pea nõu meie kindlustusspetsialistiga.

Märksõnad: Reis, Reisikindlustus, Reisimine