Avalehele
Aprilli enimkaubeldud aktsiad

Aprilli enimkaubeldud aktsiad

Aprillikuus tehti kõige enam tehinguid energia-, pangandus-, ehitus-, kaubandus- ning logistikasektori aktsiatega.

Mitmed ettevõtted avaldasid aprillis nii 2021. aasta esimese kvartali tulemused kui ka otsused dividendide maksmisest 2020. aasta puhaskasumist.

Ignitis Grupp avaldas 2021. aasta esimese kvartali tulemused, kust selgus, et müügitulu oli kasvanud võrreldes 2020. aasta esimese kvartaliga 20,8%.

Aprillis avaldas 2021. aasta esimese kvartali tulemused ka Tallinna Kaubamaja Grupp. Võrreldes 2020. aasta esimese kvartaliga suurenes müügitulu 8,7%, ent aruandeperioodi puhaskahjum suurenes 0,4 miljoni euro võrra.

Coop Pank aktsionärid otsustasid korralisel üldkoosolekul, et 2020. aasta majandusaasta kasumist aktsionäridele dividende ei maksta. Ühtlasi avaldas Coop Pank 2021. aasta esimese kvartali auditeerimata majandustulemused, kust selgus, et puhaskasum tõusis võrreldes 2020. aasta neljanda kvartaliga 17%.

Pandeemia mõjudest tulenevalt on Tallink Grupp otsustanud 2020. majandusaasta eest dividende mitte maksta.

2021. aasta esimese kvartali majandustulemused avaldas Šiauliu pank. Esimese kvartali tulemuste põhjal on netokasum võrreldes 2020. aasta esimese kvartaliga tõusnud 48%. Lisaks teavitas ettevõte, et aprillis makstakse aktsionäridele dividende. Dividendide maksmisest teavitasid ka Merko Ehitus ja Nordecon ja Harju Elekter. Samuti avaldas Harju Elekter 2021. aasta esimese kvartali tulemused, millest selgus, et perioodi puhaskasum vähenes võrreldes eelmise aasta esimese kvartaliga 57,8%.

Tallinna Sadam kinnitas, et vaatamata pandeemia negatiivsele mõjule suudavad nad täita investorite ootused ning alates 2021. aastast maksta dividendideks vähemalt 70% kasumist.

Finnairi uudis elektrilennukite kasutuselevõtmise kohta on tõstnud ostuhuvi aktsia vastu.

Hiina finantsjärelevalveasutused trahvisid Alibaba Group’i 2,78 miljardi dollariga seoses väidetava domineeriva turupositsiooni kuritarvitamisega, mis võis aktsiale müügisurvet avaldada. Ka GameStop aktsiaga kaubeldi aktiivselt ning see oli ühtlasi möödunud kuu enim müüdud aktsia.

Tesla toimetas 2021. aasta esimeses kvartalis inimesteni rekordiliselt 184 800 sõidukit. Suur nõudlus Hiinast on elektriautode müügile tõuke andnud ning tootmisvõimsus soovitakse tõsta maksimumini.

Instrumentide järjestus tugineb möödunud kalendrikuu jooksul Swedbanki internetipanga vahendusel Swedbank Eesti klientide poolt aktsiatega tehtud tehingute väärtustel. Esitatud teave on informatiivne, tegemist ei ole investeerimissoovitusega ega kutsega osta või müüa väärtpabereid või teha muid tehinguid. Teave emitentide tegevuse kohta tugineb nende finantsaruannetel ja muudel avalikel allikatel.

Vaata lisaks: