Avalehele
Merko teise kvartali kasumlikkus ületas meie ootusi

Merko teise kvartali kasumlikkus ületas meie ootusi

Merko raporteeris teises kvartalis 25%-st käibe langusest. Kuna eelmise kvartali lõpus oli ettevõtte lepinguteportfell aastaga kahanenud 35%, siis oli käibelangus oodatud. Lisaks oli oodatav ka grupi Kinnisvaraarenduse segmendi käibe langus, kuna valmiskorterite varu oli Merkol madal ja ehitusjärgus korterite valmimine on planeeritud 2019. aasta lõppu või järgmisesse aastase. Seetõttu oli käibelangus oodatav ja erines meie prognoosist vaid 0,2%. Käibe kasumlikkus teises kvartalis kasvas. Meie ootasime madalama käibe ja tugeva konkurentsi tõttu kulumieelse ärikasumi (EBITDA) marginaali langust 6,2%-lt 5,7%-le. Meie prognoosile vastupidiselt EBITDA marginaal tõusis 6,9%-ni. Stabiliseerunud ehitusturg lubas Merkol kulusid paremini kontrollida ning EBITDA seetõttu kasvas aastaga 1,1 miljoni euro võrra. Kuna Lätis muutus tulumaksuseadus ja varasemate aastate maksukilpi Merko ei saanud kasutada, siis tulumaksukohustuse kasv 2,7 miljoni euro võrra oli oodatav.

Petlik ehitusturu nominaalsuurus

Teises kvartalis kasvas Eesti ehitusturg 1% võrra, samas kui Läti ehitusturg kahanes 3,4% võrra ja Leedu turg kasvas 14% võrra. Nominaalväärtuses on Eesti ehitusturg praeguseks kasvanud suuremaks kui rekordtasemed enne 2008. aasta finantskriisi, kuid reaalväärtuses, korrigeerituna inflatsiooniga, on ehitusturg kriisieelsest tasemest siiski väiksem. Lisaks on Eesti ehituslubade maht elamispindadele praegu vaid ligi 54% 2007. aasta mahust. Seetõttu on meie hinnangul Eesti ehitusturg praegu paremas tasakaalus kui enne finantskriisi, ning turu rahulikum kasv lubab ka ehitajate marginaalidel taastuda.

Madalad hinnasuhtarvud kinnitavad Ostusoovitust

Kuna Merko teise kvartali müügitulemused vastasid meie ootustele, siis jätsime ettevõtte käibeprognoosid muutmata. Lisaks ei muutnud tulemused ka meie vaadet ettevõtte kasumlikkusele järgmisest aastast, kuigi käesoleva aasta ärikasumi prognoosi tõstsime 5,5% võrra. Kuna muutused ootustes olid väheolulised, jätsime Merko aktsia hinnasihi 11,0 eurole ning kordame aktsiale Osta soovitust. Toome välja oodatava dividenditootluse, mis meie ootuste järgi on ligi 8%, ning Merko suhteliselt madalad hinnasuhtarvud: oodatav hinna/kasumi suhtarv P/E on 11 ning ettevõtte väärtuse/kulumieelse ärikasumi suhtarv EV/EBITDA 9, mis mõlemad jäävad alla Merko ajaloolisele keskmisele.

Tutvu kindlasti Swedbanki soovituste taustteabega.

Käesolevas artiklis toodud väärtpaberi soovitus või sihthind baseerub analüüsil, mis avaldati 30.08.2019 kell 19.45, ent mis ei pruugi olla viimasena avaldatud analüüs. Viimati avaldatud väärtpaberi soovitus või sihthind on kättesaadav Swedbank AS aktsiaanalüüsi üksuse tasulise analüüsiteenuse tellijale.

Märksõnad: Aktsiaturg, Merko