Avalehele
Nordecon haarab turgu

Nordecon haarab turgu

Nordeconi kolmanda kvartali käive kasvas aastaga 16% võrra 72 miljoni euroni. See jäi meie ootustele 3,5% ehk 2,6 miljoni euro võrra alla, kuna me ootasime teises kvartalis 37% kasvanud ehituslepingute portfellilt suuremat mõju. Tulud Eestis kasvasid 10% 67 miljoni euroni, kuigi Eesti ehitusturg kahanes aastaga 1% võrra. Kõik Nordeconi alamsegmendid kasvatasid käivet, peale Tööstus- ja Laohoonete alamsegmendi. Kusjuures suurimat kasvu näitasid ühiskondlikud hooned ja korterelamud.

Rajatiste segmendi kasum taastus peale keerulist esimest poolaastat

Kolmanda kvartali kasumlikkus oli meie ootustest kõrgem. Esimese poolaasta tulemused näitasid, et rajatiste segmendi käive ei olnud piisavalt suur, et katta brutokasumiga püsikulusid. Kuna segmendi lepingute portfell kahanes juuni lõpuks aastaga 4% võrra, kahtlustasime, et kolmas kvartal saab Nordeconi rajatiste segmendile samuti raske olema. Siiski kasvas segmendi brutokasum tänu kasvanud käibele ning väiksemale kulubaasile aastaga 0,1 miljoni euro võrra. Ehitiste segmendi kolmanda kvartali brutokasumi marginaali kasv 3,7%-lt 5,1%-le vastas meie ootustele rohkem.

Ootame 2020. aasta hinna/puhaskasumi P/E suhteks 8,3 ning 8% dividenditootlust

Nordecon on suhteliselt agressiivselt oma käivet kasvatamas. Ettevõtte ehituslepingute portfell kasvas septembri lõpuks aastaga 49% 196 miljoni euroni, mis on Nordeconi jaoks kõrgeim tase alates 2008. aasta teise kvartali lõpust. 2019. aasta esimese üheksa kuuga sõlmiti 228 miljoni euro eest uusi lepinguid, mille aastane kasv oli 79%. Seetõttu tõstsime 2020. aasta käibe ootuseid 7% võrra 273 miljoni euroni ning 2021. aasta käibe ootuseid 6% võrra 287 miljoni euroni. Kuna konkurents on endiselt väga tihe, siis langetasime brutomarginaali ootuseid, mille tõttu meie puhaskasumi ootused jäid sarnaseks eelmistega. Jätsime aktsia hinnasihi 1,1 eurole ning kordasime analüüsi väljasaatmisel Osta soovitust, sest meie hinnangul on 8-kordne 2019-2020. aasta hinna/kasumi suhe liiga madal ja meie oodatav 8%-line dividenditootlus kõrge.

Tutvu kindlasti Swedbanki soovituste taustteabega.

Käesolevas artiklis toodud väärtpaberi soovitus või sihthind baseerub analüüsil, mis sai valmis 23.12.2019 kell 11:06 ning mis avaldati 23.12.2019 kell 11:07, ent mis ei pruugi olla viimasena avaldatud analüüs. Viimati avaldatud väärtpaberi soovitus või sihthind on kättesaadav Swedbank AS aktsiaanalüüsi üksuse tasulise analüüsiteenuse tellijale.