Avalehele
Selverite keti hea tulemus korvab Tallinna Kaubamaja teiste segmentide languse

Selverite keti hea tulemus korvab Tallinna Kaubamaja teiste segmentide languse

Tallinna Kaubamaja Grupi esimese kvartali müük kasvas aastaga 7,2% võrra ning ületas meie ootuseid 7% võrra sest ootasime, et Kaubamajade ja Autokaubanduse segmentide käibelangused ei luba konsolideeritud käibel kasvada. Jaanuari ja veebruari Balti autoturu kasv oli piisavalt tugev, et grupi esimese kvartali Autokaubanduse segmendi müük kasvas aastaga 7 miljoni euro ehk 25,5% võrra. Lisaks kasvas Selveri keti võrreldavate müügipindade käive esimeses kvartalis ruutmeetri kohta aastaga 8,5%, mida toetasid märtsikuised paanikaostud kui COVID-19 haiguse leviku vastumeetmed ei olnud veel teada. Tulemusena kasvas Supermarketite segmendi kulumieelne ärikasum EBITDA aastaga 1,2 miljoni euro võrra, mis tasakaalustas kasumlikkuse languse teistes segmentides. Raporteeritud EBITDA ületas meie ootuseid 1,5 miljoni euro võrra.

Supermarketid päästavad päeva

Kuna ostukeskused suleti Eestis alates 27. märtsist, siis oli ka Tallinna Kaubamaja Grupp sunnitud sulgema oma kaubamajad, kinga- ja kosmeetikapoed. Seetõttu ootame Kaubamajade segmendi 2020. aasta käibelanguseks 35%, mis eeldab käibe taastumist alates kolmandast kvartalist. Autokaubanduse segmendi käibelanguseks ootame 2020. aastal 19%, mis eeldab 30% langust perioodiks aprill kuni detsember. Kuna grupi brändivalikusse lisandus 2019. aasta neljandas kvartalis Škoda Lätis, siis ootame grupi automüügi langusele väiksemat mõju kui koguturule. Supermarketite segmendile ootame eelmise aasta käibega võrreldes 1,6% kasvu 477 miljoni euroni, mis eeldab ülejäänud aasta jooksul eelmise aasta käibe kordamist.

Hinnasiht 7,8 eurot vastab turu ootustele

Ootame grupi 2020. aasta konsolideeritud müügi languseks 8% 659 miljoni euroni ning EBITDA langust 20% 57 miljoni euroni. 2021. aastal ootame müügi taastumist 6% võrra. Tehtud muudatuste tõttu langetasime Kaubamaja hinnasihi 7,8 eurole aktsia kohta ning säilitasime Neutraalse soovituse.

Tutvu kindlasti Swedbanki soovituste taustteabega.

Käesolevas artiklis toodud väärtpaberi soovitus või sihthind baseerub analüüsil, mis sai valmis 17.04.2020 kell 19:47 ning mis avaldati 17.04.2020 kell 19:49, ent mis ei pruugi olla viimasena avaldatud analüüs. Viimati avaldatud väärtpaberi soovitus või sihthind on kättesaadav Swedbank AS aktsiaanalüüsi üksuse tasulise analüüsiteenuse tellijale.

Vaata lisaks: