Avalehele
Omal käel investeerimine, kas tõesti nii lihtne?

Omal käel investeerimine, kas tõesti nii lihtne?

Infot rohkem kui inimaju töödelda suudab

Investeerimismaastik on läbi aastate väga kiiresti arenenud, ligipääsetavus investeeringutele on laienemas ning börsil kaubeldavate instrumentide ostmine ja müümine lihtsam kui kunagi varem. Ja kuigi investeerimisportfelli loomise protsess kui tegevus on lihtne, on heade investeeringute valimine keerulisem kui kunagi varem. Ühelt poolt seetõttu, et infot finantsturgude ja investeeringute kohta on rohkem kui inimaju töödelda suudab ning teisalt vajab heade tulemustega investeeringute valimine paratamatult aega ja keskendumist.

Laialt on levinud arvamus, et investeerida on igal ajal mõistlik. See vastab tõele üksnes juhul, kui oled endale teadlikult võtnud eesmärgiks investeerida regulaarselt ja lisad portfelli teatud summa näiteks igakuiselt. Seejuures oled endale selgelt teadvustanud, et mõni ost saab tõenäoliselt tehtud kõrgema hinnaga versus olukorras, kus aktiivsemalt proovid investeeringuid paremini ajastada. Loomulikult võib see töötada mõlemas suunas. Ajastamine on investeerimise üks olulisemaid osi, oskus õigel ajal investeerida ja investeeringutest väljuda tuleb vaid kogemusega.

Investeerimiskunsti valem

Pikalt investeerimismaastikul põhitööna tegutsedes tean hästi, et investeerimise kunsti omandamine võtab väga palju aega, täpselt nii nagu iga valdkonnaga elus. Paari trenniga soovitud vormi ei saavuta. Kui tahad saada osavaks, siis töö peab olema pidev, tehtud vigu tuleb analüüsida ja teha järeldusi, et toimuks progress. Finantsturud teeb põnevaks ja samal ajal keeruliseks lisaks asjaolu, et teadmistele ja kogemustele on valemis sees ka käitumuslik psühholoogia ja pidevad muutused, millega tuleb end kursis hoida. Kahjuks märkan tihti, kuidas investeerimisest räägitakse kui pisut liiga lihtsast tegevusest, mis ei vaja põhjalikku süvenemist – „lihtsalt proovi või tee ära“. Lõpuks ei ole investeerimine mäng ning paigutad omaenda vaevaga kogutud kapitali, seega on mõistlik tehtavad otsused korralikult läbi mõelda.

Millal jätta portfell professionaalide hoolde

Eelnevat kokku võttes tasub enda jaoks läbi kaaluda, kui palju omad teadmisi ning soovid aega kulutada oma investeerimisportfelli koostamisele, sealsete investeeringute jälgimisele ning uute investeerimisideede leidmisele. Kui aga on soov pühendada aega muudele tegevustele, kuid kapitali säilitamise ja/või kasvatamise eesmärk siiski on, saad portfelli koostamise ja haldamise jätta professionaalide hoolde.

Swedbankis pakume privaatpanganduse klientidele portfellihalduse teenust alates 100 000 eurost. Varasid haldab meie pühendunud rahvusvahelise kogemusega 15-liikmeline meeskond, mida juhitakse Eestist ning kellele on oma investeeringute juhtimise usaldanud tänaseks üle 400 kliendi. Teenuse raames koostame Sulle personaalse hajutatud ja likviidse portfelli, mille loomisel lähtume just Sinu investeerimiseesmärgist ja riskitaluvusest, samal ajal arvestades jätkusuutlikkusega.

Et oleksid kursis toimuvaga, saadame Sulle jooksvalt ülevaateid Sinu portfellist ja globaalsetel finantsturgudel toimuvast. Lisaks kohtume Sinuga portfellihalduse kogukonnale loodud erisündmustel, kus analüüsime globaalsete muutuste mõju finantsturgudele, arutame põnevaid investeerimistemaatikaid ning toome välja olulisemad muudatused portfellides. Ja kui eelnevast jääb miskit puudu, pakume Sulle võimalust personaalselt kohtuda privaatpanganduse investeeringute strateegi ja teiste investeerimisvaldkonna ekspertidega, et arutada investeerimisideid ja investeerimisportfelli käekäiku.

Käesolevat teavet ei tohiks käsitleda investeerimissoovituse või- nõustamisena ega kutsena osta või müüa väärtpabereid või teha muid tehinguid.

Märksõnad: Investeerimine