Avalehele
Kui vannipardid võidavad südame

Kui vannipardid võidavad südame

Alustame suvise artiklisarjaga, mis viib Sind Swedbanki inimestega rännakule põnevatesse Eesti paikadesse. Kõigil Swedbanki töötajatel on meeskondlikuks heategevuseks üks vaba päev aastas, et annetada oma aega, teadmisi ja oskusi sinna, kus neid on kõige enam vaja.

Sel aastal on meil suvega vedanud, sest kehv suusailm on jäänud seljataha ning päike lõõskab pea sama kuumalt kui Lõuna-Euroopas. Rannad kutsuvad päevitama ja veekogud ahvatlevad kosutavale suplusele. Ühel palaval päeval kohtusin Swedbanki nõustamiskeskuse töötaja Arnold Ruttoga, kes on veendunud, et soe suvi on lisaks puhkamisele ideaalne ka heategevuseks.

Arnold on sündinud Abhaasias ning Eestis elanud 13 aastat. Swedbankis on ta töötanud 10 aastat ning ükski neist pole möödunud heategudeta. „Iial ei või teada, millal ise abi vajame. Oluline on märgata inimesi meie ümber,“ ütleb Rutto.

„Olen silmapaistev“ kampaania helkurite jagamine, Randvere kirikuaia puhastamine ja Haabersti linnaosa lastehommikute korraldamine on vaid mõned näited headest tegudest, kuhu ta on panustanud. Viimasel neljal aastal kuulub Arnoldi süda aga hoopis vannipartide võistuujumisele – Pardirallile. „Ürituse korraldusmeeskond koosneb vabatahtlikest ning tore on näha, kuidas heategevuslik üritus kasvab iga aastaga. See tähendab omakorda, et abikäsi, kes ürituse õnnestumisele kaasa aitavad, vajatakse samuti üha enam,“ rõõmustab ta.

Ettevalmistused Pardiralliks kestavad terve aasta. Arnold kinnitab, et Swedbankis tiimi kokkupanek on iga aastaga aina lihtsam. Kolleegid tulevad juba ise küsima, et kuidas ja millega abiks saab olla. Sära ning tänutunne inimeste silmis on parim motivaator. See tunne, et oled kellegi elukvaliteeti läbi oma tegutsemise paremaks teinud, on hindamatu.

Tegevusi, milles Pardiralli abi vajab, on palju. Enne rallit on tarvis sõlmida mitmeid kokkuleppeid ja taotleda vajalikud tegutsemisload, kontrollida üle partide võistlusvorm ning vajadusel värskendada markeriga järjekorranumbrid. Ralli ajal turvatakse kanalit ning müüakse meeneid. Suureks abiks on Swedbanki makseterminalid, millega ürituse toimumiskohas on võimalik teha teenustasuta annetusi.

Mis võiks olla parem kui teha head koos kolleegidega?

Haara ka Sina kinni võimalusest teha sellel suvel üks hea tegu, mille käigus näed oma meeskonda täiesti teises rollis. Leia oma heategu Ma Armastan Aidata annetuskeskkonnast.