Avalehele
Swedbanki kliendid saavad nüüdsest välkmakseid saata ja vastu võtta

Swedbanki kliendid saavad nüüdsest välkmakseid saata ja vastu võtta

12.11.2018

Swedbank on nüüdsest täielikult liitunud välkmaksete süsteemiga. See tähendab, et kõik Swedbanki kliendid saavad nii saata välkmakseid kui ka välkmakseid vastu võtta seda teenust pakkuvatest pankadest.

Eraklientidel on välkmakseid esialgu võimalik saata uue mobiiliäpi esmaversioonis Swedbank 2019 Eestis. Tulevikus lisame välkmaksete saatmise võimaluse ka internetipanka ja uude mobiilipanka. Välkmakseid saab vastu võtta sõltumata pangakanalist. Tegelikult said Swedbanki kliendid valdavas osas kasutada välkmakseid ka varem, sest 85% kõigist maksetest tehakse pangasiseselt Swedbanki kontode vahel ja need toimuvad hetkega.

Välkmaksete hind oma sama nagu tavalistel siseriiklikel euromaksetel. St, et sarnaselt kõigi muude SEPA euromaksetega on sissetulevad välkmaksed tasuta. Väljuvatele välkmaksetele lisatasu ei kehtestata, hind on sama nagu tavalistel siseriiklikel euromaksetel.

Välkmaksetest

Välkmaksete süsteem on EBA Clearing’u pakutav üleeuroopaline reaalajas toimiv makseplatvorm ja -süsteem. See võimaldab raha sekunditega mistahes ajal ühes pangas olevalt kontolt teises pangas olevale kontole kanda.

Mobiilirakendus Swedbank 2019

Alates tänavu 18. septembrist on Swedbanki klientidel võimalik kasutada uue äpi esmaversiooni Swedbank 2019 Eestis. Rakendus pakub esimesena Eestis uue kasutajakogemuse ja värske kujunduse kõrval ka täiesti uut võimalust teha mobiilseid viipemakseid ning nüüd ka välkmaksed. Välkmakseid saavad teha nii Androidi kui ka iOSi kasutajad.  Mobiiliäpi kasutajate tagasisidet kasutatakse Swedbanki praeguse mobiilipanga uue versiooni täiustamiseks.